به گزارش بورس نیوز به نقل از رویترز، شاخص “نیک کی ۲۲۵” با کاهش ۰.۰۱ درصدی و ایستادن در سطح ۲۰ هزار و ۴۰۸.۵۴ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ با ریزش ۰.۴۶ درصدی در سطح ۲۶ هزار و ۷۷۰.۸۳ واحدی بسته شد و شاخص “شانگهای کامپوزیت” با ۰.۹۲ درصد کاهش در سطح ۳۵۹۸.۴۷ واحدی بسته شد.

همچنین روند نزولی شاخص‌ها در اروپا نیز ادامه یافت به‌گونه ای که شاخص “دکس” بورس فرانکفورت آلمان با کاهش ۰.۳۱ درصدی به ۱۱ هزار و ۷۴۵ واحد رسید، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن ۰.۲۷ درصد عقب نشست و به ۷۱۵۵.۵ واحد رسید و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس فرانسه با عقب‌نشینی ۰.۵۳ درصدی به ۵۱۹۳ واحد رسید.

مقامات بانک مرکزی آمریکا امروز برای مشخص‌تر شدن وضعیت نشستی برگزار می کنند و سرمایه گذاران چشم انتظار نتایج این نشست اضطراری هستند. گفتنی است رئیس دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در سنت لوئیس از احتمال کاهش نرخ بهره در آینده نزدیک خبر داده بود.

بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا به ۲.۰۸۸۲ درصد رسیده است که یکی از پایین‌ترین سطوح دو سال اخیر محسوب می‌شود. بازدهی اوراق قرضه دو ساله نیز به ۱.۸۶۵۳ درصد رسید. تشدید جنگ تجاری بین چین و واشنگتن در روزهای اخیر باعث شده است تا توافقات به دست آمده قبلی بین دو کشور نیز در معرض خطر قرار گیرند.

در آمریکا، شاخص “اس اند پی ۵۰۰” با ۰.۲۸ درصد کاهش در سطح ۲۷۴۴.۴۵ واحد بسته شد. شاخص “نزدک کامپوزیت” با ریزش سنگین ۱.۶۱ درصدی تا سطح ۷۳۳۳.۰۲ واحدی دست به عقب‌نشینی زد اما شاخص “داو جونز” با ۰.۰۲ درصد افزایش خود را به سطح ۲۴ هزار و ۸۱۹.۷۸ واحد رساند.

 

 

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/192145/کاهش-بازده-اوراق-دلاری-بورس-های-جهانی-را-قرمز-کرد