به گزارش ایسنا به نقل از فوربس، در شرایطی که بسیاری از برندهای لوکس جهان با کاهش سودآوری به دلیل مسائل مختلفی چون کاهش قدرت خرید مردم، کاهش رشد اقتصادی کشورها و اختلافات تجاری مواجه شده‌اند اما بسیاری از برندهای مطرح کماکان از ارزش بازار زیادی برخوردار هستند. نکته جالب این رده بندی حضور پررنگ برندهای پاریسی است به گونه‌ای که از ۶ برند برتر جهان ۴ برند در پاریس مستقر هستند. در ادامه با ۶ برند لوکس برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ آشنا می‌شوید:

۱- لوئی ویتون
این برند مشهور در سال ۱۸۵۴ توسط فردی به همین نام در پاریس آغاز به کار کرد و به تولید پوشاک، کتاب، ساعت و جواهر مشغول است.
مقر اصلی: پاریس-فرانسه
ارزش برند: ۳۹.۳ میلیارد دلار
رتبه در بین ۲۰۰ برند برتر جهان: ۱۲
۲- گوچی
این برند ایتالیایی در سال ۱۹۲۱ توسط گوچیو گوچی بنیان گذاری شد و از سال ۲۰۰۸ به بعد همراه در بین ۵۰ برند با ارزش جهان حضور داشته است.
مقر اصلی: فلورانس- ایتالیا
ارزش برند: ۱۸.۶ میلیارد دلار
رتبه در بین ۲۰۰ برند برتر جهان: ۳۰
۳- هرمس
در سال ۱۸۳۷ و با تمرکز بر صنعت چرم آغاز به کار کرد اما اکنون در زمینه‌های مختلفی چون لوازم منزل، عطر، جواهر، پوشاک و ساعت فعالیت دارد.
مقر اصلی: پاریس- فرانسه
ارزش برند: ۱۸.۱ میلیارد دلار
رتبه در بین ۲۰۰ برند برتر جهان: ۳۲
۴- کقتیه
در سال ۱۸۴۷ توسط فردی به نام فرانسوا کقتیه تأسیس شد و اکنون در بیش از ۱۲۵ کشور جهان فعالیت دارد. این برند که در حوزه طراحی و ساخت جواهر و ساعت فعالیت دارد مالک برند لوکس سوئیسی “ریشمونت” نیز هست.
مقر اصلی: پاریس- فرانسه
ارزش برند: ۱۰.۷ میلیارد دلار
رتبه در بین ۲۰۰ برند برتر جهان: ۶۴
۵- رولکس
سازنده بسیار مشهور سوئیسی ساعت در جهان که ابتدا در سال ۱۹۰۵ توسط هانس ویلدورف و آلفرد دیویس در لندن تأسیس شد اما از سال ۱۹۱۵ به رولکس تغییر نام داد و به سوئیس منتقل شد.
مقر اصلی: ژنو- سوئیس
ارزش برند: ۹.۱ میلیارد دلار
رتبه در بین ۲۰۰ برند برتر جهان: ۷۸
۶- شنل
در سال ۱۹۰۹ میلادی توسط کوکو شنل تأسیس شد. این برند دارای یک مقر دیگر در شهر لندن انگلیس نیز هست.
مقر اصلی: پاریس- فرانسه
ارزش برند: ۹ میلیارد دلار
رتبه در بین ۲۰۰ برند برتر جهان: ۷۹

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/68257/ارزش-ترین-برندهای-لوکس-دنیا