به گزارش اخباربانک، بانک گردشگری یک بانک غیردولتی تجاری بوده که هم‌اکنون اکثریت سهام آن با مالکیت ۶٫۳ درصدی، متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سهامی عام) است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، بانک گردشگری در سال گذشته طبق صورت‌های مالی منتشره، دارای ۳۷٫۲ هزار میلیارد تومان دارایی بوده که حدود ۴۱ درصد از آن معادل ۱۵٫۴ هزار میلیارد تومان به صورت وام‌ و مطالبات در دست اشخاص غیردولتی بوده که در بین آن‌ها تسهیلات پرداختی با نرخ سود ۲۴ درصد و بیشتر نیز دیده می‌شود.


میزان تسهیلات بانکی بانک گردشگری به افراد غیردولتی

همچنین بانک گردشگری در سال گذشته ۳۵۵ میلیارد تومان مطالبه (در قالب بازار بین‌بانکی) از بانک‌هایی مانند آینده و دی و موسسه کوثر با نرخ سود حدود ۲۰ درصد داشته که این میزان در مقایسه با سال ۱۳۹۶ معادل ۱۲۲ درصد رشد داشته است.


میزان وام‌های بین‌بانکی بانک گردشگری

نکات قابل توجه در صورت مالی این بانک، کاهش ۹۷ درصدی سپرده‌گذاری بانک نزد بانک مرکزی و افزایش سپرده نزد سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری است.

میزان سپرده‌گذاری بانک گردشگری نزد بانک‌های دیگر در سال گذشته با بیش از ۳۶۰ درصد افزایش از ۳۳۵ میلیارد تومان به بیش از ۱٫۵ هزار میلیارد تومان رسیده که حجم عظیمی از این سپرده نزد بانک‌های خارجی (ارز) بوده است.

میزان سپرده‌های بانک گردشگری نزد بانک‎‌های خارجی

میزان سپرده‌های بانک گردشگری نزد بانک‎‌های داخلی

منبع: تجارت نیوز

پایگاه خبری اخبار بانک: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.
 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/68222/رشد-عجیب-سپرده-گذاری-بانک-گردشگری-بانک-های-خارجی