اعتمادآنلاین: محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلا گفت: امروز، چهارشنبه، قیمت طلای جهانی بدون تغییر یک هزار و ۲۸۴ دلار در هر اونس است. با توجه به کاهش نرخ ارز، شاهد کاهش بی‌سابقه بهای سکه و طلا طی چند ماه گذشته بودیم.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف افزود: قیمت سکه طرح قدیم در بازار امروز چهار میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و نیم‌سکه دو میلیون و ۶۱۰ هزار تومان بود. همچنین ربع‌سکه امروز در بازار با قیمت یک‌ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز با قیمت ۹۹۵ هزار تومان معامله شد.

کشتی‌آرای گفت: هر مثقال طلای ۱۷ عیار که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است یک‌ میلیون و ۷۷۱ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار یک‌ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۸ هزار و ۸۰۰ تومان خریدوفروش شد. گفتنی است هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به چند ماه اخیر حدود ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۴۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با قیمت ۴۷۷ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با قیمت ۴۹۲ هزار و ۱۰۰ تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار که طلای خالص است هم با قیمت ۵۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان خریدوفروش شد.

این فعال بازار طلا در پایان گفت: این روزها با توجه کاهش سطح دادوستدها و تقاضا در بازار، حباب سکه در محدوده ۵۰۰ هزار تومان است. به نظر می‌رسد با پایین آمدن نرخ انواع ارز، عرضه سکه و طلا در بازار افزایش پیدا کند و همین امر باعث کاهش بیشتر قیمت‌ها شود.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/68204/حباب-سکه-محدوده-۵۰۰هزار-تومان