به گزارش اخباربانک، در جلسه روز شنبه مورخ ۴ خرداد ۱۳۹۸ هیأت واگذاری، با عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی موافقت شد. بر این اساس مقرر شد سهام این شرکت‌ها به صورت بلوکی و یکجا مطابق مقررات به عموم متقاضیان واگذار شود.

بنا بر همین اعلام، هیأت واگذاری در این راستا قیمت پایه این سهام را نیز مطابق آیین نامه نحوه قیمت‌گذاری سهام به تصویب رساند.

شرکت‌های موضوع این مصوبه عبارتند از شرکتهای پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، بانکهای تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه ای شامل بیمه البرز و بیمه اتکایی امین و همچنین هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و سایپا و نیز شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایه گذاری ملی ایران.

سال گذشته با وجود مصاحبه های مکرر کرباسیان ،وزیر وقت اقتصاد مبنی بر واگذاری سهام دولتی شرکتهای موضوع مصوبه اما شاهد شکست واگذاری در سهام دولتی بیمه البرز و اتکائی امین بودیم.

نحوه واگذاری ها به گونه ای بود که مدیر عامل بیمه اتکائی امین نسبت  به عدم فروش سهم دولتی  شرکت متبوع خود و نحوه واگذاری ها انتقاداتی وارد آورد .

حال باید دید این واگذاری ها در سال جاری با موفقیت روبرو خواهد شد؟

همچنین در سایر مصوبات نیز با اصلاح اساسنامه شش شرکت مندرج در فهرست واگذاری سال جاری که عمدتاً مربوط به افزایش سرمایه این شرکت‌ها می‌باشد، موافقت شد. فهرست پیشنهادی عناوین مشاغل مربوط به مشمولین آئین‌نامه اجرایی نحوه بیمه مسئولان و مجریان امر واگذاری در سال ۱۳۹۸ نیز از جمله سایر موارد دستور جلسه بوده که به تصویب هیأت واگذاری رسید.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/68158/اخرین-خبرها-زمان-واگذاری-سهام-دولتی-2-شرکت-بیمه