به گزارش بنکر (Banker)، به نقل از اسپوتنیک، دیلی اکسپرس اعلام داشته که روسیه طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ ذخایر طلای خود را به میزان ۱۴۵٫۵ تن افزایش داده که ۶۸% بیشتر از دوره مشابه در سال ۲۰۱۸ است.
پیشتر شورای جهانی طلا اعلام کرده بود روسیه طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۵٫۳ تن طلا خریده و ذخایر طلای خود را به ۲۱۶۸ تن رسانده است.
دیلی اکسپرس می نویسد مسکو ضمن افزایش ذخایر طلای خود سرمایه گذاری در اوراق بهادار امریکا را کاهش داده و همچنین تلاش می کند وابستگی به دلار امریکا را کاهش دهد. به این ترتیب مسکو تلاش می کند خود را در مقابل بحران احتمالی در اقتصاد جهانی مصون نگاه دارد.
رئیس بخش مطالعاتی شرکت بین المللی کارگزاری BullionVault می گوید:” خریداری مقادیر زیاد طلا توسط دولتها و بانک های مرکزی بندرت علامت خوبی برای صلح و همکاری در سراسر جهان بوده است”.
وی خاطرنشان می سازد اگر مسکو که دارای مکان پنجم در رتبه بندی کشورها از لحاظ ذخایر طلا است، به خریداری طلا به مقدار وسرعت فعلی ادامه دهد ، از فرانسه و ایتالیا جلو زده و جزو سه کشور پیشتاز در این رتبه بندی شده و به این ترتیب روسیه مکان خود در صحنه جهانی را تقویت خواهد کرد.
دیلی اکسپرس در پایان می نویسد آمریکا با فاصله زیاد از دیگر کشورها هنوز بزرگترین صاحب ذخایر طلا است و روسیه برای رسیدن به آمریکا از این لحاظ باید همه طلای موجود در بازار را طی ۲۰ سال اینده خریداری کند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/251537/خرید-طلا-توسط-روسیه-علامت-بدی-است