به گزارش بنکر (Banker)، محمد‌هادی موقعی به دنیای‌اقتصاد با بیان اینکه آمریکا با ۴۱۰ میلیارد دلار رتبه اول را دارد، افزود: چین با ۲۶۵، انگلستان با ۹۲، آلمان با ۷۸، ژاپن با ۶۰ و فرانسه با ۵۰ میلیارد دلار رتبه‌های بعدی را دارند. وی تصریح کرد: ایران با ۳۲/ ۱ میلیارد دلار در این رتبه‌بندی، جایگاه چهلم را به خود اختصاص داده است.

موقعی با بیان اینکه براساس کتاب ۲۰۱۹ لیزینگ جهانی، در سال ۲۰۱۷ حجم جهانی لیزینگ به یک هزار و ۲۷۸ میلیارد دلار رسید، گفت: این رقم نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: انحصار بانک‌ها و بازار پول در تامین مالی بنگاه‌ها و کمبود تاثیرگذاری بازار سرمایه کشور در این فرآیند مهم‌ترین نکته‌ای است که ضرورت خلق یک ابزار نوین در کنار بازار سرمایه را ایجاب می‌کند.

موقعی با تاکید بر اینکه با گذشت سه سال از تاسیس انجمن ملی لیزینگ ایران می‌گذرد، افزود: تهیه آیین‌نامه اجرایی لیزینگ سندیکایی، تهیه شیوه‌نامه تامین مالی شرکت‌ها از طریق روش عاملیت  و تلاش برای تدوین رویه حسابداری عملیات لیزینگ‌ها از جمله برنامه‌های آینده انجمن ملی لیزینگ ایران است. وی ادامه داد: تکمیل طرح مطالعاتی جامع آسیب‌شناسی لیزینگ با هدف استفاده در طرح تدوین پیش‌نویس قانون لیزینگ نیز از دیگر برنامه‌های انجمن در سال‌جاری است.

منبع خبر: http://banker.ir/news/251521/ایران-رتبه-۴۰-لیزینگ-دنیا