به گزارش بورس نیوز، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو با ماده (۹) این طرح با ۱۵۵ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (۹) آمده است: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با همکاری سازمان ملی استاندارد، سازمان نظام مهندسی معدن و سازمان نظام مهندسی کشاورزی ظرف مدت ۶ماه پس از لازم‌الاجراشدن این قانون، نسبت به ساماندهی و ارتقای کیفیت سایر خودروهای سنگین وارداتی و تولید داخل از جمله ماشین‌های راه‌سازی، معدنی، کشاورزی و منابع طبیعی اقدام کند.

همچنین نمایندگان با ماده (۱۰) این طرح با ۱۵۳ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

ماده (۱۰) بدین شرح است: با تصویب این قانون و با توجه به لازم‌الاجراشدن قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب ۴/۹/۱۳۹۶ قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی مصوب ۲۶/۱۲/۱۳۸۹ نسخ و ملغی‌الاثر می‌شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است گزارش اجرای این قانون را هر ۶ماه یکبار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/191572/ساماندهی-خودروهای-سنگین-وارداتی-و-تولید-داخل