به گزارش بنکر (Banker)، سرهنگ علی‌ پورکاوه افزود: در تحقیقات انجام گرفته از مالباختگان مشخص شد مدیر این شرکت با وعده تحویل سه ماهه خودرو اقدام به دریافت ۵۰ درصد مبلغ قیمت آن به صورت نقدی و مابقی وجه به صورت چکی کرده اما در هنگام موعد مقرر به یک باره متواری و پاسخگوی تماس های تلفنی مراجعان نبوده است.
وی گفت: همچنین در ادامه، تحقیقات کارآگاهان کشخص شد، که نام شرکت در سامانه ثبت شرکت‌ها موجود است اما اعضای آن مجوزی برای خرید و فروش لیزینگ خودرو در کاشان ندارند و این اقدام آن ها ، غیرقانونی است.
فرمانده انتظامی شهرستان کاشان ادامه داد : مدتی پس از این شکایت متهم اصلی پرونده به منظور فرار از دست طلبکاران با همدستی همسر خود اقدام به صحنه سازی و تشکیل پرونده ای تحت عنوان مرگ براثر غرق شدن در دریا و حتی همدستان وی برای گمراه کردن مالباختگان و ماموران پلیس اقدام به برپایی مراسم ختم در شهرستان کاشان کردند.
وی با اشاره به اینکه با تحقیقات پلیس مشخص شد متهم اصلی پرونده زنده بوده و با شناسنامه جعلی و هویت جدید در یکی از استان های شمالی زندگی می کند افزود: ماموران بلافاصله با اخذ مجوز از مقام قضائی به محل سکونت متهم اعزام و وی را در یک عملیات ضربتی و در داخل مخفیگاهش دستگیر کردند.
سرهگ پورکاوه با بیان اینکه متهم به کلاهبرداری ۶ میلیارد ریالی از طریق راه اندازی شرکت قلابی لیزینگ خودرو اقرار کرد ،گفت: در این خصوص ۲ همدست وی که نسبت فامیلی با وی نیز داشتند دستگیر و هر ۳ نفر همراه پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/251395/کلاهبرداری-شرکت-قلابی-لیزینگ-خودرو