به گزارش بنکر (Banker)،محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: با توجه به تحولات هفته گذشته که روند بازار افزایشی بود با کاهش و فروکش مباحث سیاسی و رفع بخشی از تنش‌های موجود، قیمت ارز و به طبع آن قیمت طلا و سکه نیز کاهش پیدا کرد. بطوری که قیمت هر قطعه سکه تمام با طرح جدید در سه روز اخیر با کاهش ۲۶۵ هزار تومانی همراه بوده است البته از شنبه هفته گذشته تا امروز این کاهش تقریبا ۵۰۰ هزار تومان بوده است.
وی ادامه داد: همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در این سه روز نزدیک به ۳۲ هزار تومان افت داشته است این روند باعث شده تا میزان تقاضا، میل به سرمایه گذاری با کاهش روبه‌رو شود. البته باید توجه داشت که قیمت سکه معمولا با تاخیر نسبت به قیمت طلا تغییر می‌کند از همین روی هنوز احتمال کاهش قیمت انواع سکه در روزهای آتی وجود دارد.
به نوشته ایلنا ،رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف با اشاره به آخرین نرخ انواع سکه گفت: در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام با طرح جدید ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سکه‌های گرمی ۹۹۵ هزار تومان است. همچنین هر مثقال طلا یک میلیون و ۸۲۳ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۰ هزار تومان است.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/251400/کاهش-۵۰۰-هزار-تومانی-قیمت-سکه