تأمین مالی پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران

وی افزود: دوره زمانی اجرای این پروژه چهار ساله است که مجموع کل آن ۴۱۰ کیلومتر و دارای چهار ایستگاه تهران، فرودگاه بین‌المللی امام(ره) ، قم و اصفهان است و تلاش می‌شود به قطار شهری اصفهان متصل شود.

مجری این پروژه در مجموعه وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: این قطار با ۲۵۰ کیلومتر در ساعت زمان سفر را به ۲ ساعت کاهش خواهد داد و تاکنون پیشرفت کلی آن ۱۲ درصد است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان نیز در ادامه این نشست، اظهار کرد: خوشبختانه امروز مشکلات مربوط به آب، برق ، سوخت و مشکلات زیرسازی این پروژه برطرف شد و ۲ کارگاه باید در حوزه اصفهان احداث شود که یک کارگاه احداث و کارگاه دوم در حال دریافت مجوزات لازم است.

حجت‌الله غلامی با تاکید بر اجرایی و عملیاتی شدن هرچه زودتر این ابر پروژه در استان، گفت: قطار سریع‌السیر اصفهان – قم – تهران پروژه‌ای است که تمام کشور منتظر تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن آن هستند و ما نیز در اصفهان پیگیر اجرایی شدن آن هستیم.

حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین در این نشست، گفت: این پروژه سال گذشته از معاونت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی منتقل شد که در صورت گشایش اعتبار به‌طور کامل تا چهار سال آینده در این فاز قطار بر روی ریل قرار خواهد گرفت.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/188083/تأمین-مالی-پروژه-قطار-سریع‌السیر-اصفهانتهران