یاد مثالی افتادیم که «یکی پرسید قیمه به قاف کنند یا به غین؟ گفت‌: ای برادر، غین و قاف بگذار که قیمه به گوشت کنند.» همینجوری گوشت از وسع جیب ما بالازده حالا تورم ناشی از چاپ پول را چرا بر آن می‌پاشید. قیمه رو تو ماست نریزید.


رحمی به دل‌ماها شاید حال و روز جیب و کیف پول ما باشد چراکه شاید پادزهری به نام نرخ دلار وجود داشت اما از نوع جهانگیری نه، از نوع نرخ دلار در صرافی ملی که آن نیز به رقم ۱۱۸۵۰ تومان رسید، ۴۰۰ تومان افزایش واقعا در حد جیب مردم دیگر نیست؛ قیمت دلار نیمایی نیز به صورت ماهانه به ۸۶۹۲ تومان و به صورت هفتگی به ۹۲۵۸ تومان رسید اما قیمت دلار روز نیز ۱۰۹۳۰ تومان تمام شد. علی‌برکت‌الله.

با شرایطی که در دو بخش گذشته ارائه شد، شاید منفی شدن گروه مالی‌ها به میزان ۹۵۲ واحد منفی دور از ذهن نباشد اما نسبت به روز گذشته کاهش شدیدی را داشت و بانک تجارتی که در لیست بیشترین ارزش معاملات جای گرفته بود نتوانست سبزی را به این گروه بیاورد البته گروه صنعت نیز ۴۳۲ واحد رشد داشت که خیلی کم فروغ بود.

قرارداد آتی زعفران نگین تحویل فروردین ۹۸ از روز سه شنبه ۲۳ بهمن راه‌اندازی شده و تا  ۲۷ فروردین ۹۸ قابل معامله خواهد بود؛ اما هنوز کشاورزان می‌گویند طلای سرخ به بورس دهیم یا دلالان؛ وضعیت بازارها به گونه‌ای بوده که دلالی صرف بیشتری داشته چراکه مسیر افغانستان به پاکستان از مسیرهای داخلی بهتر بوده چراکه عوارض و استاندارد یقه صنعت را نمی‌گیرد؛ دوستان مدیر تاثیرگذار، رحمی کنید رنگ طلای پرید.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/188033/برادران-بد-اقتصاد-قیمه-با-طعم-دعوای-بین-ق-و-غ