به گزارش بورس نیوز، در حالی که به دنبال انتشار آمار مثبت از بازار کار و بخش کارخانه ای آمریکا ارزش دلار تقویت شده است، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۳۱۴ دلار و ۴۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه به ۱۳۲۶ دلار و ۳۰ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲۶ آوریل تاکنون بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۳۲۰ دلار و یک سنت رسید.

به دنبال انتشار آمارهای مثبت از اشتغالزایی در آمریکا و همچنین بخش تولید این کشور، ارزش دلار در برابر ین در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته اخیر ثابت بود.

شاخص ها در بورس های آسیایی امروز تغییر اندکی شاهد بود و همچنان در نزدیکی بالاترین رقم ۴ ماه اخیر باقی ماند. بازارهای مالی چین به دلیل فرا رسیدن سال نوی چینی در کل این هفته تعطیل خواهد بود.

رشد اشتغالزایی در آمریکا در ماه ژانویه سرعت گرفته و کارفرمایان در این ماه بیشترین تعداد نیروی کار را در طی ۱۱ ماه گذشته استخدام کرده اند. این آمارها نشان می دهد که به رغم چشم انداز نامشخص اقتصادی که موجب شده فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره به تردید بیافتد، وضعیت اقتصادی این کشور فعلا مثبت است.

لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت، مذاکرات تجاری این هفته بین آمریکا و چین در فضایی مثبت انجام گرفته، اما هنوز کارهای زیادی در این زمینه باقی مانده است.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/187907/آغاز-سیر-نزولی-قیمت-طلا