نتیجه تصویری برای سد

وی با اشاره به اجرای چند سد در لرستان، ادامه داد: همچنین سد معشوره بحث‌های زیادی درخصوص بازنگری داشت که دو سال پیش تخصیص آن نهایی شد.

حاج‌رسولی‌ها اضافه کرد: شرکت آب نیرو موارد فاینانس این سد را در دست اجرا دارد و چنانچه مسائل تحریمی حل شود، با جدیت عملیاتی خواهد شد. البته در مورد نقشه و مساحت آن بحث خاصی نیست و آخرین ابلاغ تخصیص آن ۱۰۰ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه خیلی از سدها در کشور بر اثر تغییر اقلیم تجدیدپذیر شدند، افزود: آب تجدیدپذیر در مواقعی ۱۳۰ میلیارد مترمکعب بوده که الان به خاطر خشکسالی به ۱۰۰ میلیارد مترمکعب رسیده است.

وی یادآور شد: امسال بعد از ۱۱ سال شاهد ترسالی در کشور هستیم.

حاج‌رسولی‌ها گفت: بیش از ۱۷۰ سد در حال بهره‌برداری داریم که حجم مخازن آنها ۵۱ میلیون مترمکعب بوده و ۵۲ درصد حجم مخازن پر است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: ۱۰۴ سد به عنوان ردیف اجرایی در دست اجرا داریم که ۶۴ مورد این‌ها فعال و مابقی یا محدودیت اعتبارات دارند یا در حال بازنگری ابعاد هستند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم ۲۸ سد وارد مدار بهره‌برداری شود، افزود: در دهه فجر سه سد در کشور افتتاح خواهد شد.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/187649/بهره‌برداری-از-28-سد-آبی