به گزارش بورس نیوز، علی لاریجانی از لزوم افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن به منظور افزایش سرمایه گذاری در حوزه صنعت خبر داد و افزود: در شورای هماهنگی سران قوا اصلاح نظام بانکی مطرح است که یکی از موضوعات آن حل مساله سرمایه بانک هاست به خصوص بانکهایی مانند بانک صنعت و معدن که به تولید توجه وی‍ژه ای دارند.

رییس دستگاه قانونگذاری کشور با بیان اینکه همه مسائل مربوط به تحریم ها نیست، عنوان کرد: به دست خودمان نباید شرایط را تفسیر کنیم، از این رو تصمیم شما برای صادرات یک و نیم میلیون بشکه نفت را عاقلانه و درست می دانم.
وی افزود: امسال در حوزه ارز تلاطم ایجاد شد، ضمن ایجاد مشکلات حُسنی نیز برای صادرات داشت چرا که زمینه برای صادرات را فراهم کرده بود، می توانیم از این مزیت استفاده کنیم و با در نظر گرفتن تشویق صادرات در بودجه سال آینده این حوزه را رونق دهیم.

لاریجانی با اشاره به اهمیت دولت الکترونیک بیان داشت: بسیاری از مفاسد که در کشور وجود دارد و گاهاً شاهد هستیم کسی برای سرمایه‌گذاری دو سال سرگردان است با دولت الکترونیک برطرف می‌شود، بنده بازدید از وزارت ارتباطات داشته‌ام، زیرساخت‌ها فراهم شده، در هر دستگاه در قوه مجریه بیش از ۷۰ درصد کارها انجام شده است و تنها باید این موارد به هم مرتبط شوند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اصلاح بودجه بخش فرهنگی گفت: حوزه دینی و بخش‌های دیگر نیاز به اصلاح دارند، کمیسیون فرهنگی در این زمینه نیز گزارشی داشته، بودجه فرهنگستان‌ها رقمی ندارد، کاهش بودجه آنها کار درستی نیست، آنها کارهای عمیق و درازمدتی را دنبال می‌کنند. شاید درست نیست بخش‌هایی از لحاظ بودجه ستم ببینند.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/187262/افزایش-سرمایه-بانک‌-صنعت-و-معدن-ضرورت-دارد