شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲ بهمن ماه ۹۷ با افزایش ۸۸۳ واحدی به رقم ۱۶۲ هزار و ۸۰۵ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۶۸ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۹۸۵  واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۲۲۲ واحدی به رقم  ۱۷۷ هزار و ۶۱۱ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۷۶۵ واحدی به رقم ۱۲۱ هزار و ۳۱۵ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۲۱۰ واحدی عدد ۳۱۷ هزار و ۷۱۱ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۹ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۸۰ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ صنایع پتروشیمی با ۵۳ واحد و پتروشیمی شازند با ۴۲ واحد و پالایش نفت بندر عباس با ۳۳ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با ۱۱۴ واحد، بانک تجارت با ۹۶ واحد و فولاد خوزستان با ۹۰ واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۵۴۴ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و ۱۷۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۳۹ هزار و ۸۴۷ نوبت داد و ستد بود.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65899/بورس-تهران-883-واحد-تقویت