به گزارش اخبار بانک به نقل از مهر، بازار اوراق تسهیلات مسکن در معاملات دیروز با کاهش قیمت و تعداد خرید و فروش برگه‌های مربوطه روبه‌رو شد. به گونه‌ای که در چند نماد معاملاتی با کاهش ۴۰۰۰ تومانی قیمت این برگه‌ها مواجه و تابلوی معاملات مربوط به این نماد سراسر قرمزپوش شد.

از ابتدای هفته گذشته قیمت اوراق تسه در بازار سرمایه با قیمت‌های ۵۸۰۰۰ تا ۶۱۰۰۰ تومان در جریان معاملات قرار داشت. پس از آنکه در روزهای پایانی هفته گذشته در جریان نشست‌های خبری نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری یکی از مقامات شبکه بانکی از منتفی شدن افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن خبر داد، نوک پیکان نمودار قیمت معاملات اوراق تسهیلات مسکن نیز از ابتدای هفته جاری روند نزولی به خود گرفت.

اگرچه کارشناسان مسکن معتقدند کاهش شدید تعداد معاملات مسکن نیز در کاهش قیمت اوراق تسهیلات بی‌تأثیر نیست. به خصوص که حامد مظاهریان معاون سابق وزارت راه نیز اعلام کرد: بازار مسکن در دوره رکود قرار گرفته است.

گران‌ترین برگه تسه در معاملات فرابورس متعلق به نماد معاملاتی تسه ۹۷۰۹ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در آذرماه سال‌ جاری) بود که به قیمت ۵۹۰۰۰ تومان به فروش رسید.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65846/واکنش-منفی-تسه-لغو-افزایش-وام-مسکن