به گزارش بنکر (Banker)،محمد محمدولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه در خصوص شرایط بازار طلا و سکه اظهار کرد: قیمت طلا و سکه نسبت به روز پنجشنبه تغییر زیادی نداشته و قیمت اونس از ۱۲۹۳ دلار به ۱۲۸۲ دلار رسیده است.
وی افزود: قیمت یک مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۵۵۷ هزار تومان است و یک گرم طلای ۱۸ عیار ۳۶۳هزار و ۶۰۰ تومان است.
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره و سکه در رابطه با نرخ سکه در بازار خاطرنشان کرد: قیمت سکه طرح جدید ۳ میلیون و ۹۷۰هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۳میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۵۱ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۶۸۱ هزار تومان است که نسبت به پنجشنبه نوسان محسوسی نداشته است.
محمدولی با اشاره به میزان عرضه و تقاضا در بازار طلا و سکه تصریح کرد: ما امیدواریم روند بازار به آرامش برسد تا داد و ستد و کسب و کار ایجاد شود. تاکنون هنوز خبری از بهبود داد و ستد در بازار به اطلاع ما نرسیده است اما اگر این روند ادامه پیدا کند بر شرایط بازار و میزان تقاضا موثر خواهد بود.
به نوشته ایلنا،وی اظهار داشت: امیدواریم همانطور که تاکنون بانک مرکزی به قیمت دلار نظارت داشته و نوسانات آن را کنترل کرده بازهم این روند را ادامه دهد تا آرامش به بازار بازگردد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/243360/ثبات-قیمت-در-بازار-طلا-و-سکه