به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز ، جوردن الیسو تحلیلگر مستقل بازارهای بین المللی تاکید کرد: اعتماد و احساس مثبت سرمایه گذاران نسبت به طلا رو به افزایش است و این مساله موجب خواهد شد تا قیمت این فلز گرانبها تا پایان سال به بیش از ۱۴۵۰ دلار افزایش یابد.
بر اساس این گزارش وی افزود: سرمایه گذاران در حال تغییر سبد سرمایه گذاری خود هستند و احتمالا سرمایه گذاری در بازارهای مالی و سهام با کاهش روبرو خواهد شد و این سرمایه ها به سوی بازار طلا سوق داده می شود. به نظر من قیمت طلا امسال ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت و به ۱۴۰۰ تا ۱۴۵۰ دلار خواهد رسید.
الیسو اظهار داشت: بازارهای بین المللی اکنون به دقت سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را زیر نظر دارند. اگر روند صعودی نرخ بهره آمریکا متوقف شود، این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.
قیمت طلا نزدیک به سطح ۱۳۰۰ دلاری تثبیت شده و با شکستن این سطح مقاومتی قیمت این فلز زرد با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.
از سوی دیگر تقاضای بانک های مرکزی جهان برای خرید طلا همچنان رو به افزایش است و این مساله می تواند یک عامل مثبت برای افزایش بیشتر قیمت این فلز گرانبها باشد.
به نوشته طلا،الیسو معتقد است تقاضای طلا در بازارهای آسیا و خاورمیانه نیز امسال با رشد فزاینده ای روبرو خواهد شد.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/243356/قیمت-طلا-به-۱۴۵۰-دلار-خواهد-رسید