به گزارش بنکر (Banker)،هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۳۶۰ دلار رسید. این فلز ارزشمند اوایل معاملات تا مرز ۱۳۶۶.۵۰ دلار پیش رفته بود.
قیمت پالادیوم که در کاتالیزورهای کاهش آلایندگی خودروها استفاده می شود، از اواسط اوت سال گذشته تاکنون بیش از ۶۰ درصد رشد کرده است و در اوایل دسامبر سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار در ۱۶ سال گذشته از طلا گرانتر شد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور در ۱۲۹۳.۳۶ دلار ثابت بود. در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در ۱۲۹۳ دلار ایستاد.
ریسکهای متوجه رشد اقتصاد آمریکا، ادامه تعطیلی بخشهایی از دولت فدرال آمریکا و نوسان بازارهای سهام، باعث شده چندین مقام بانک مرکزی آمریکا خواستار صبر بیشتر در روند افزایش نرخ‌های بهره شوند.
بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد شرکتها در سراسر آمریکا طی ماههای اخیر خوش بینی کمتری به دورنمای اقتصادی پیدا کرده اند.
قیمت طلا از انتظارات برای نرخ‌های بهره پایین‌تر آمریکا پشتیبانی می‌شود، زیرا نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه نگهداری این فلز که سوددهی ندارد را کمتر کرده و جذابیت سرمایه‌گذاری در آن را افزایش می‌دهد.
هر اونس طلا برای تحویل فوری از زمانی که در اواسط اوت به رکورد پایین ۱۱۵۹.۹۶ دلار سقوط کرد، تحت تاثیر روند نزولی بازارهای سهام و افت ارزش دلار آمریکا بیش از ۱۱ درصد رشد کرده است.
به نوشته ایسنا، بازارهای آسیایی روز پنج شنبه تحت تاثیر درآمد مثبت بانکها که به معاملات وال استریت رونق بخشیدند، روند صعودی پیدا کردند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد کاهش یافت و ۸۰۵.۲۰ دلار معامله شد و هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۵.۵۸ دلار رسید.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/243320/پالادیوم-رکورد-زد،-قیمت-طلا-بالا-ماند