به گزارش بنکر (Banker)،رئیس اتحادیه طلا و جواهر درخصوص درخواست مناظره بین وکیل مالباختگان شرکت منحله سکه ثامن و اتحادیه طلا و جواهر، اظهارداشت: چند روز پیش تعدادی از این افراد به اتحادیه آمدند و بعد از توضیحات ما متوجه شدند ما هیچ دخالتی نداشتیم.
وی افزود: تلاش این افراد برای باز پس گرفتن سرمایه از دست رفته و ناراحتی‌ آنها قابل درک است  و اگر تشخیص دادند این افراد که با انجام مناظره و یا گفت‌وگو مساله‌ یا حقیقتی مشخص می‌شود ما هم آماده هستیم.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر درخصوص جزئیات جلسه با مالباختگان شرکت سکه ثامن گفت: ما اطمینان دادیم که اتحادیه هیچ ارتباطی به این ماجرا ندارد و مجوزی برای شرکت سکه ثامن صادر نکرده است و اصلا نمی‌توانست و نمی‌تواند به این سایت یا شرکت مجوزی بدهد.
محمدولی با بیان اینکه این جلسه حدود یک ساعتی طول کشید، تصریح کرد: شایعاتی وجود داشت و در این جلسه آن شایعات سوال شد؛ شایعاتی مانند اینکه بخشی از پول شرکت در اختیار اتحادیه است که ما توضیح دادیم اتحادیه هیچ ارتباط مالی و حتی شناختی از صاحب آن شرکت نداشته است.
وی تاکید کرد: بنده هم از این اتفاق ناراحت هستم و امیدوارم پرونده در قوه قضائیه به سرعت بررسی شود و در صورت امکان بخشی از دارایی این افراد بازگردد.
به نوشته فارس، رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که آیا نباید قوانین مشخصی برای فعالیت این شرکت‌ها وجود داشته باشد، گفت: در این مدت بارها تاکید کرده‌ام تا زمانی که بستر مناسب برای اینگونه فعالیت‌‌ها و نظارت بر آنها در فضای مجازی وجود ندارد، باید این روش‌های کسب و کار غیرقانونی اعلام شود.
به گفته وی، اگر کسب و کارهای مجازی در حوزه طلا و جواهر باید قانونی می شود باید امکان رصد فعالیت شرکت‌ها و سایت‌ها وجود داشته باشد و این اطمینان حاصل شود که خریدار کالای خود را به با همان کیفیت و قیمت مورد نظر دریافت کرده باشد.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/243266/جزئیات-جلسه-با-مالباختگان-سکه-ثامن