به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز، موسسه بلک استون اعلام کرد: یکی از ۱۰ رویداد شگفت انگیزی که منتظر سرمایه گذاران بین المللی در سال جدید است، کاهش قیمت هر اونس طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.
بر اساس این گزارش در شرایطی که اکثر تحلیلگران پیش بینی می کنند قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ با افزایش روبرو خواهد شد و این فلز گرانبها می تواند به زودی سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند، موسسه بلک استون نظر مخالفی دارد.
این موسسه سرمایه گذاری افزود: افت شدید قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ یک شوک واقعی و عجیب خواهد بود. پیش بینی ما این است که شاخص اس اند پی بورس وال استریت امسال با رشد ۱۵ درصدی روبرو می شود.
موسسه بلک استون نوشت: اگر شرایط بازار خوب باشد، نرخ بهره به ۳ درصد افزایش خواهد یافت و این مساله تقاضا برای خرید طلا را کاهش خواهد داد.
این موسسه سرمایه گذاری بر این باور است که فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی اقدام به افزایش نرخ بهره نخواهد کرد مگر آنکه از بهبود اوضاع اقتصادی طی ماه های آینده کاملا مطمئن شود.
به نوشته طلا،به نظر می رسد تبعات خروج اتگلیس از اتحادیه اروپا، تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و احتمال استیضاح ترامپ می تواند تاثیر زیادی بر تحولات بازارهای بین المللی داشته باشد.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/243254/یک-پیش-بینی-عجیب-درباره-قیمت-طلا