بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملات متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود که پا به پای بازارگردان‌ها در گروه بانک‌ها و تک‌سهم‌های کوچک ، جابه جایی سهام در پرتفوی معامله گران را نظاره گر بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۴ دی ماه ۹۷ با افزایش ۲۰۲ واحدی به رقم ۱۶۴ هزار و ۶۹۶ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۸۰ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۹۸۳  واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۴۲۳ واحدی به رقم  ۱۷۹ هزار و ۸۸۷ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۲۶ واحدی به رقم ۱۲۲ هزار و ۲۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۴ واحدی عدد ۳۲۴ هزار و ۷۳۹ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۵ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۴۹ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۰۶ واحد و بانک تجارت با ۷۷ واحد و داروسازی دکتر عبیدی با ۵۴ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر با ۷۸ واحد، ایران خودرو با ۶۷ واحد و گروه سایپا با ۶۰ واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۶۲۴ میلیارد تومان نمایش داده شد که در بازار نقد این بورس ارزش معاملات معادل ۴۷۷ میلیارد تومان درج شد.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65708/بورس-تهران-امروز-دوشنبه-202-واحد-تقویت