معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد اصلاح قیمت سهام در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با نوسانی شدن نرخ ارز و سکه در بازار آزاد بودند که انتظار برای گزارش‌های جدید در گروه خودرویی‌ها، اقبال خریداران سهام را در پی داشت.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه ۲۳ دی ماه ۹۷ با کاهش ۴۳۶ واحدی به رقم ۱۶۴ هزار و ۴۹۳ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۷۷ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۸۰۳  واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۳۵ واحدی به رقم  ۱۷۹ هزار و ۴۶۳ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۱۰۶ واحدی به رقم ۱۲۱ هزار و ۸۰۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۹۰۰ واحدی عدد ۳۲۴ هزار و ۷۰۵ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۷ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۳۳ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه سایپا با ۸۲ واحد و فولاد مبارکه با ۷۷ واحد و بانک ملت با ۴۳ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس با ۱۲۸ واحد، تاپیکو با ۱۰۵  واحد و پالایش نفت اصفهان با ۱۰۱ واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۴۴۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و ۷۸ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۷۱ هزار و ۵۸۴ نوبت داد و ستد بود.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65679/شاخص-بورس-تهران-عقب-نشینی