به گزارش اخبار بانک به نقل از تجارت‌نیوز، با توجه به ماه‌های پایانی سال و در پیش بودن سال ۹۸ به نظر می‌رسد طبق روال هر ساله ورود مردم برای خرید طلا در بازار افزایش یافته است. روند بازار جهانی طلا نیز باعث شده که کارشناسانی مانند مرتضی ایمانی‌راد پیش‌بینی کنند قیمت طلا در آینده نوساناتی خواهد داشت.

در همین حال دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا در هفته پیش رو گران خواهد شد یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا حدود ۹ دلار گران شد، همین موضوع عاملی شد که قیمت طلا در آخرین روز از معاملات روند صعودی را به خود بگیرد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود چنانچه قیمت ارز، انس جهانی طلا و میزان تقاضا به همین منوال در بازار افرایش یابد، در بازار داخل نیز  قیمت طلا تا پایان هفته گران شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: نوسان قیمت نفت و پایان تعطیلات ژانویه عمده‌ترین دلایلی است که قیمت انس جهانی را افزایش داد.
نادر بذرافشان درباره دلیل افزایش قیمت انس جهانی طلا اظهار کرد: نوسان قیمت نفت و پایان تعطیلات ژانویه عمده‌ترین دلایلی است که قیمت انس جهانی را افزایش داد. از یک سو نوسان در انس جهانی طلا و از سوی دیگر افزایش قیمت دلار دو عواملی هستند که قیمت را در بازار داخل افزایش داده‌اند.

او به میزان تقاضای مردم در بازار طلا اشاره کرد و گفت: بالعکس هفته‌های گذشته که تقاضا در بازار اندک بود اما در اواخر هفته گذشته و نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال تقاضای مردم برای خرید طلا در بازار افزایش یافت.

بذرافشان درباره حباب قیمت سکه نیز بیان کرد: قیمت سکه همچنان حدود ۳۲۰ هزار تومان حباب دارد. در آخرین معاملات نیز قیمت هر گرم طلا به ۳۴۲ هزار تومان رسید که نسبت به هفته گذشته حدود هفت هزار تومان گران شد. حال امیدواریم با کنترل و نظارت بانکی مرکزی شاهد روند باثبات قیمت‌ها باشیم.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65654/آیا-این-هفته-قیمت-طلا-گران-می-شود