به گزارش بورس نیوز، محمدرضا رضایی کوچی در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره کاهش ۷۵ درصدی اعتبارات مرتبط با پروژه آزادراه تهران-شمال در بودجه سال ۹۸ نسبت به بودجه سال جاری، گفت: به نظر من با توجه به روند کنونی تخصیص اعتبارات در سال جاری و با وجود اعتبارات در نظر گرفته شده در سال ۹۸، در نیمه اول سال آینده(خردادماه)، قطعه اول آزادراه تهران-شمال به بهره‌برداری خواهد رسید.

پیشرفت ۸۰ درصدی قطعه اول آزادراه تهران-شمال

نماینده مردم جهرم در خانه ملت ادامه داد: قطعه اول آزادراه تهران-شمال در شرایط کنونی بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل آن در مراحل پایانی قرار دارد.

وی گفت: بر اساس گزارش‌ها، حدود ۵۰ درصد از هزینه‌های مرتبط با اجرای قطعه اول آزادراه تهران-شمال توسط پیمانکاران بنیاد مستضعفان پرداخت شده و این روند ادامه دارد.

رضایی کوچی تصریح کرد: من به تعیین تکلیف پروژه آزادراه تهران-شمال خوشبین هستم و روند کنونی بسیار مطلوب و رو به رشد است، البته یکی از قطعات اصلی این پروژه همان قطعه یک بود و با بهره‌برداری از این قطعه حدود ۱۰۰ کیلومتر مسیر کوتاه‌تر می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه پروژه آزادراه تهران-شمال تا سال ۱۴۰۰ به پایان نمی‌رسد، گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸، زمان پایان پروژه سال ۱۴۰۰ ذکر شده، اما این مسئله مقداری خوشبینانه است، زیرا بعید می‌دانم که فازهای دو و سه این پروژه به زودی به پایان برسد.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/186368/بهره‌برداری-از-قطعه-اول-آزادراه-تهرانشمال-در-سال-98