جای خالی سلطان نظارت/ گریه برای گور خالیبرای مثال زمانی که سلطان سکه رخ نمایی کرد، آیا بانک‌مرکزی همانند سلطان اصلی سکه نمی‌توانست وارد گود شود تا مُهره‌های کوچک بازار قبای سلطانی به تن نکنند یا در خصوص واردات و صادرات، آیا سلطان این قشر می‌تواند بدون اجازه گمرک، حتی یک سوزن وارد کنند؟!؟! قوه‌قضاییه باید همانند سلطان نظارت به این بخش‌های دولتی ورود کند و مو را از ماست بیرون کشد.
البته اینها پیش‌گفتاری بود برای آنکه سلطان خصوصی‌سازی پس‌فردا از اقتصاد کشور بیرون نزند چراکه داستان خصوصی‌سازی و انحرافات آن واقعا نیازمند ورود مدعی‌العموم و پیگیری قاطع این قوه را دارد.

اوضاع بورس همانند دخل‌وخرج کارگری شده که به انتهای ماه رسیده و از این جیب به آن جیب می‌کند، امروز سهامداران در بانک نوسان می‌گیرند و روز دیگر در گروه خودرویی‌ها و شاید فردا روزی، در گروه پترویی‌ها ؛ مدیرعامل شرکت بورس تهران دیروز مطلبی درخصوص
وضعیت معاملات بورس پیشنهادی درباره آن داده که باید وزن بازارسرمایه در تامین مالی ارتقا داده شود اما تاکنون هیچکدام از مدیران این سازمان، چگونگی و راهکاری را ارائه نکرده‌اند، کماکان در انتظار نشسته‌ایم تا راهکاری ارائه شود.

از خواهر دوقلوی فولادی خبر رسیده که در راستای بهره‌مندی از ظرفیت موجود در بند (و) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، تاییدیه سازمان تامین اجتماعی در خصوص تهاتر مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان از بدهی های بانکی شرکت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت اخذ شده و رقم نهایی تهاتر بسته به سقف اعتباری بانکها، معادل مبلغ یاد شده یا کمتر خواهد بود که پس از دریافت تاییدیه های بانکها، افشای اطلاعات در قالب فرم اصلاحیه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید.

قطعه‌سازان شبیه پیشروهای جنگ شده‌اند، تمام بار بر دوش آنها بود و سود حاصل از فعالیت‌ آنها یک راست در جیب خودروسازان خالی می‌شود و بازهم می‌گویند که پول؟ کجاست؟ اما حقیقت آن است که خودروسازان چگونه با این همه نسخه بی‌پولی که به بازار ارائه می‌کنند، پیش‌فروش می‌گذارند و مردم صف می‌کشند؛ معجزات پیامبران نیز این‌مقدار کارایی نداشت.
دوستان قطعه‌ساز توماری نوشته که ۲۸۰هزارنفر بیکار شده‌اند و فعالان این صنعت امروز به یک‌سوم رسیده‌اند، سوال اینجاست که عدم مدیریت، خلاقیت، بهره‌وری و غیره از آن شماست که صنعت خودرو زمین‌گیر شده است و امروز می‌گوید اگر به ما وام ندهید زمین‌خورده و ترامپ می‌خندد؟!؟! به راستی که ترامپ منتظر خاموشی چراغ خودروسازان بوده چراکه حجم صادرات خودرو، کاری کرده که نفت را فراموش کرده‌ایم؛ نزنید این حرف‌ها را زشت است، خود ترامپ هم می‌خندد.
عوارض گمرگی، قوانین مجلس، تبلیغات صدا و سیما ، انحصار تولید، اختصاص وام های چند هزار میلیاردی ، نیروی کاری مفت ، انرژی مفت،عدم پرداخت مالیات واقعی (آب بستن به گزارشات مالی) و …. برای شماست، گریه دیگر چرا؟

امروز طبق شایعه‌ای از بهارستانی‌ها شنیده شد که شاید رئیس ملاصدرا نشین امروز در جلسه شورای عالی بورس تغییر کند و وظیفه‌ای رسانه‌ای حکم کرد که باید اطلاع‌رسانی شود، حال برخی دوستان روضه‌ای گرفته‌اند که نگو و نپرس. این خبر اطلاع‌رسانی بود حکم تغییر شما نیست که تن شما به لرزه افتاده.

باشد که رستگار شویم.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/186327/جای-خالی-سلطان-نظارت-گریه-برای-گور-خالی