شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۷ دی ماه ۹۷ با افزایش ۱۰۴۷ واحدی به رقم ۱۶۲ هزار و ۳۲۳ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۸۱ واحدی عدد ۲۸ هزار و ۱۰۶  واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۱۹۷ واحدی به رقم  ۱۷۷ هزار و ۱۶۸ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۸۵۰ واحدی به رقم ۱۱۹ هزار و ۷۵۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۷۰۶ واحدی عدد ۳۲۲ هزار و ۵۳۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۲۶ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۰۹ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۹۱ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۸۶ واحد و پالایش نفت بندر عباس با ۱۶۱ افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۰۷واحد، پتروشیمی جم با ۱۱۱ واحد و بانک صادرات ایران با ۵۹ واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۵۹۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن ۲ میلیارد و ۴۹ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۱ هزار و ۵۰۴ نوبت داد و ستد بود.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۱۲ میلیون سهم بانک خاورمیانه به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد. 

در میان صندوق‌ها نیز صندوق درآمد ثابت امین یکم با ابطال ۱۶ میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش یک میلیارد تومان و انتقال به کدهای درون‌گروهی مدیر این صندوق مواجه شد.

براساس این گزارش،‌ امروز بازار سهام در حالی شاهد تکاپوی سهامداران حرفه‌ای برای جابه جایی از گروه بانکها به سمت گروه پالایشی‌ها، فلزات اساسی،‌ پتروشیمی و تک‌سهم‌های خودرویی بود که به نظر می‌رسید، بازار همچنان بر مبنای استراتژی کوتاه‌مدت‌نگری، نوسان‌گیری را تنها استراتژی خود با توجه به رفتار حقوقی‌ها با صندوق‌های حامی بازار می‌داند.

در این بین، همچنان تک‌سهم‌ها از جمله در گروه دارویی و غذایی برای معامله‌گران خودنمایی می‌کند.

 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65548/بورس-تهران-امروز-دوشنبه-1047-واحد-تقویت