به گزارش بنکر (Banker)،در ۴۸ساعت گذشته قیمت جهانی هر اونس طلا به ۱۳۰۰ دلار و ۴۰ سنت رسید که بالاترین نرخ در ۶ ماه گذشته محسوب می شود.
به دنبال انتشار خبر پیش بینی کاهش درآمد شرکت اپل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی و ترس از روند نزولی شدن رشد اقتصاد جهانی و همچنین کاهش قیمت نفت در بازارهای بین المللی سبب شد تا سرمایه گذاران، بخشی از سرمایه های خود را به سمت بازار طلا روانه کنند و به این ترتیب میل به سرمایه گذاری بر روی این فلز گرانبها به نسبت ۶ماه پیش بیشتر شده است.
نگاهی به وضعیت بازارهای مالی بین المللی نشان می دهد که قیمت طلا در بورس نیویورک به یکهزار و ۳۰۰ دلار و ۴۰ سنت رسیده که بالاترین رقم از ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی به بعد محسوب می‌شود.
همان طور که ذکر شد کاهش قیمت نفت، کاهش فروش محصولات اپل در چین به دلیل جنگ تجاری میان این کشور و آمریکا، تعطیلی دولت امریکا، احتمال کند شدن روند رشد اقتصاد جهانی از جمله دلایلی است که سبب تمایل سرمایه گذاران به حضور در بازار پرارزش طلا شده است.
به نوشته خبرآنلاین، هرچند در بازار ایران افزایش قیمت طلای جهانی نقش تعیین کننده ای در نرخ بازار سکه و طلا به نسبت بازار ارز ندارد به طوری که میزان افزایش قیمت این فلز گرانبها در روزهای گذشته بر اساس نوسانات نرخ ارز تغییر کرد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/241933/طلا-از-مرز-۱۳۰۰دلار-گذشت