به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، سازمان بورس و اوراق بهادار روز یکشنبه ۱۱ دیماه ۹۷ با افزایش سرمایه بیش از ۲۹۵ درصدی شرکت دوده صنعتی پارس از مبلغ ۱۲ میلیارد تومان به بیش از ۴۷٫۵ میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها موافقت کرد.

بر این اساس شرکت دوده صنعتی پارس حداکثر ۶۰ روز از تاریخ صدور مجوز می‌تواند نسبت به برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و تصویب افزایش سرمایه اقدام نماید که پس از تصویب آن، شرکت از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت ناظر بر شرایط ورشکستگی شرکتها خارج می‌شود.

تصویب و تکمیل فرایند افزایش سرمایه شرکت دوده صنعتی پارس، جزو برنامه‌های ۱۰۰ روزه ارائه شده از سوی تاپیکو به مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است که ظرف مدت زمانی مقرر به انجام رسیده است.

گفتنی است این برنامه، در حال حاضر برای دو شرکت دیگر از زیرمجموعه‌های تاپیکو نیز در حال انجام است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال فرایند صدور مجوز سازمان بورس، برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و تصویب و ثبت افزایش سرمایه آنها نیز به اتمام برسد.

شرکت دوده صنعتی پارس از شرکتهای درج شده در بازار دوم بورس در گروه محصولات شیمیایی است که حدود ۶۵ درصد سهام آن بطور غیرمستقیم معلق به گروه تاپیکو می‌باشد.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/185992/دوده-صنعتی-پارس-از-شمول-قانون-ورشکستگی-خارج-می‌شود