شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه ۱۲ دی ماه ۹۷ با کاهش ۹۴۱ واحدی به رقم ۱۶۰ هزار و ۸۹۸ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۵۰ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۹۳۵  واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۷۹۱ واحدی به رقم  ۱۷۵ هزار و ۸۸۳ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۶۲۲ واحدی به رقم ۱۱۸ هزار و ۶۹۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۲۲۲۱ واحدی عدد ۳۱۹ هزار و ۷۶۳ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۷ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۷۵ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک صادرات با ۹۴ واحد و بانک پاسارگاد با ۸۷ واحد و ایران خودرو با ۴۴ افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان با ۱۲۲واحد،فولاد مبارکه با ۱۲۰ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۱۱۷واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی ۹۳۸ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴ میلیارد و ۲۱۲ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۱۵ هزار و ۸۸۸ نوبت داد و ستد بود.

 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65431/بورس-تهران-آخرین-روز-کاری-هفته-کاهش-پایان-رساند