به گزارش ایسنا، در مجموع فروش سکه‌های طلای عقاب آمریکایی از سوی ضرابخانه آمریکا در سال ۲۰۱۸ به ۲۴۵ هزار و ۵۰۰ اونس رسید که پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۰۷ بود. این ضرابخانه ۳۰۰۰ اونس سکه طلا در دسامبر فروخت که ۸۵.۴ درصد در مقایسه با نوامبر کاهش داشت.

فروش سکه‌های نقره عقاب آمریکایی نیز در سال ۲۰۱۸ به ۱۵.۷ میلیون اونس رسید که پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۰۷ بود. فروش این سکه در دسامبر به ۴۹۰ هزار اونس رسید که ۷۰.۲ درصد در مقایسه با نوامبر کاهش نشان داد.

به گفته فروشندگان آمریکایی، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند سکه‌های قدیمی‌تر را به بهای ارزان‌تر خریداری کنند.

آمار نشان داد فروش سکه‌های عقاب آمریکایی در پنج ماه نخست سال ۲۰۱۸ به طور متوالی کاهش داشت اما تغییر جو بازار در طول تابستان که تحت تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین روی داد، باعث هجوم به سوی دارایی‌های مطمئن‌تر شد.

طلا معمولا در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی به عنوان یک دارایی مطمئن، با تقاضای بالاتر خرید از سوی سرمایه‌گذاران مواجه می‌شود اما این روند در اواخر سال که ارزش دلار آمریکا افزایش پیدا کرد و بازارهای سهام دچار افت شدند، ضعیف شد.

طلا به دلار قیمت‌گذاری می‌شود و افزایش ارزش دلار، خرید طلا را برای سرمایه‌گذاران گرانتر می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، ضرابخانه آمریکا در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار سکه پالادیوم عقاب آمریکایی فروخت اما در سال ۲۰۱۸ هیچ فروشی نداشت و تنها ۳۰ هزار اونس سکه پلاتین عقاب آمریکایی در طول سال ۲۰۱۸ فروخت.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65397/فروش-سکه-های-طلای-آمریکایی-آب-رفت