شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۹۷ با افزایش ۴۳۵ واحدی به رقم ۱۶۱ هزار و ۸۴۰ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۱۸ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۹۸۶  واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۴۵۲ واحدی به رقم  ۱۷۶ هزار و ۶۷۵ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۴۰۴ واحدی به رقم ۱۱۹ هزار و ۳۱۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۶۶ واحدی عدد ۳۲۱ هزار و ۹۸۳ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۹ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۸۲ واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک پاسارگاد با ۴۳۶ واحد و پتروشیمی جم با ۲۰۳ واحد و گروه مپنا با ۱۱۸ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۵۲واحد،پالایش نفت بندر عباس با ۸۴ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۶۱ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۷۷۲ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۷۳۲ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۸۹ هزار و ۷۹۴ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بانک پاسارگاد، بیمه پاسارگاد، حق تقدم استفاده نشده سرمایه‌گذاری گروه صنعتی رنا، دارویی و بهداشتی لقمان، نساجی بروجرد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنعت نفت، بیمه آرمان، موتوژن، بیمه سامان، عمران و توسعه شاهد و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود متوقف شدند.

آنچه که این روزها در بازار سهام به خوبی مشهود است، تمرکز بورس‌بازها بر روی تک‌سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و یا شرکت‌های غذایی، قندی‌ها، دارویی‌ها و سهم‌های گروه بیمه‌ها دیده می‌شود که هم‌زمان با حرکت نقدینگی تلاش می‌کنند بازده خود را مطابق با استراتژی کوتاه‌مدت‌نگری در بازار شناسایی کنند. 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65404/شاخص-بورس-تهران-435-واحد-تقویت