با توجه به آماری که گروه بهمن در سامانه کدال منتشر کرده این خودروساز در آذرماه ۹۷ تعداد ۳۸ دستگاه هاوال H9 به فروش رسانده که این امر در سکوت کامل خبری انجام گرفته است. مسئله مهم درباره این خودرو این است که به چه کسانی فروخته شده و با چه قیمتی؟
اینکه هاوال های جدید به صورت مستقیم یا به صورت واسطه‌ای فروخته شده اصلا مشخص نیست ولی از روز گذشته تعدادی از هاوال‌های H9 و H8 در نمایشگاه‌های خودرو به صورت پلاک شده قابل رویت است. درباره قیمت هاوال H8 هیچ آماری منتشر نشده ولی درمورد هاوال H9 آمارها نشان میدهد که گروه بهمن ۳۸ دستگاه از این خودرو را به مبلغ  ۱۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان به فروش رسانده که قیمت متوسط هر دستگاه حدود ۳۰۰ میلیون تومان است. اما این خودروها در بازار چه قیمتی دارند؟


هاوال H8

هاوال H8 یک خودرو در ابعاد و اندازه هیوندای سانتافه است ولی از نظر آپشن یه سر و گردن بالاتر از این خودرو است. این خودرو از چهره جذاب و به روزی برخوردار است که از نظر قوای فنی هم خودرویی قابل تحسین است. هاوال اچ۸ از یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ با قدرت ۲۱۵ اسب بخار بهره میبرد که این نیرو از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. هرچند که محاسن زیادی در این خودرو وجود دارد اما قیمت ۶۵۰ تا ۶۷۰ میلیون تومانی این محصول در بازار اصلا قابل دفاع نیست زیرا فولکس واگن تیگوان در این محدوده قیمتی انتخابی شایسته و بهتر است.
 
ioj62b4i82ng6ngsaqlo.jpg

هاوال H9

مدل هاوال H9 به عنوان یک خودروی ۴ چرخ محرک ۷ نفره با امکانات و پیشرانه‌ی جدید معرفی شده است. این خودروی شاسی بلند چینی قرار است به رقابت با محصولاتی همچون کیا سورنتو و هیوندای سانتافه بپردازد و این در حالی است که به دلیل استفاده از شاسی بدنه ی جدا در این خودرو و همچنین توانایی های آفرود بالای آن، هاوال H9 توانایی رقابت با فورد اورست را نیز دارد. 

اما باید گفت که در خصوص هاوال H9 نگرانی وجود ندارد چون این خودروساز بزرگترین برند تولید کننده خودروهای شاسی بلند در چین است و و سالانه بیش از یک میلیون دستگاه خودرو را به فروش می رساند. ضمن اینکه مراکز تحقیق و توسعه‌ی هاوال را نیز در سرتاسر جهان افرادی که سابقا در کمپانی هایی مانند فورد و تویوتا کار می کردند اداره می کنند. 

در زیر کاپوت این خودرو یک موتور ۲ لیتری بنزینی مجهز به توربوشارژر قرار دارد که می تواند ۲۴۱ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. قیمت اعلامی برای این خودرو در بازار بین ۷۰۰ تا ۷۴۰ میلیون تومان است که بازهم بعید میدانیم مشتری خاصی جذب این خودرو فول سایز چینی شود.
vl2haeeo9ivq1szyhfdk.jpg

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/65378/خودروهای-جدید-هاوال-وارد-بازار-ایران-شدند-قیمت