به گزارش بنکر (Banker)،محمود واعظی ظهر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت تلاش بسیار زیادی را انجام داده و برنامه ریزی می‌کند تا بازار ارز و کالا ساماندهی شود. وی با اشاره به اختیاراتی که در جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی به بانک مرکزی داده شد، افزود: با همکاری سایر دستگاه‌ها و سیاست‌های بانک مرکزی برای تسهیل واردات ارز و طلا به کشور، بازار تاثیر پذیرفت و در تلاش هستیم تا بازار به روال عادی خود بازگردد. رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: اینکه عده‌ای دلال از مردم بخواهند تا ارز خود را در بازار بفروشند یا بخرند یا نگهدارند، درست نیست زیرا بازار صرفا باید براساس عرضه و تقاضا تنظیم شود.
واعظی با تاکید بر اینکه براساس نظر دولت، قیمت ارز قیمت موجود در بازار نیست، گفت: اعتقاد داریم قیمت ارز باید از رقم موجود نیز پایین‌تر بیاید. وی به مردم پیشنهاد کرد تا به جای سرمایه گذاری در بازار ریسک پذیر ارز در بازارهای با ثبات و بخش‌های ماندگار اقتصادی سرمایه گذاری کنند.
به نوشته ایبنا،رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که بازار فیزیکی ارز بازار کوچکی با حجم یک تا یک و نیم درصد از معاملات است و با یک مداخله، قیمت‌ها بالا یا پایین خواهد رفت؛ کسی که در این بازار متضرر می‌شود مردم هستند و کسی که سود می‌برد تنها دلالان هستند. واعظی ادامه داد: تلاش دولت براین است که بازار را کنترل کند تا روند کاهشی که از روز شنبه هفته جاری آغاز شده، ادامه پیدا کند.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/234513/واعظی-کاهش-نرخ-ارز-ادامه-دارد