باید سهامداران بورسی مراقب اوضاع کنونی در بازار سرمایه باشند و فکر سود های نجومی ۱۰۰ درصدی و یا ۴۰۰ درصدی را از این پس از ذهن های خود بیرون کنند.

عجیب تر این است که برخی صرافی ها با تعیین قیمت دلار در کانال ۱۳۰۰۰ تومانی، در مقابل کاهش قیمت دلار به ۸۰۰۰ تومان که ساعتی پیش ررخ داده بود، صف آرایی و مقاومت می کنند.

⁣جلسه همتی با اقتصاددانان نیز برای ورود به بازار ارز و ضرورت ریزش نرخ ارز غیررسمی نیز برپا شد؛ تداوم تدبیرهای جاری برای مدیریت شبکه عرضه ارز با هدف جلوگیری از التهابات مقطعی، ضرورت ریزش نرخ ارز غیر رسمی، ورود بیشتر بانک مرکزی به بازار غیر رسمی ارز، هماهنگی سیاست های داخلی و خارجی، اهمیت سامانه نیما و ضرورت رفع مشکلات آن و هدفمند کردن تخصیص ارز برای واردات بررسی صادرات غیر نفتی و آثار انتظاری آن و ضروت تقویت ذخایر ارزی از موضوعات مطرح شده دراین جلسه بود.

دلارهای خانگی از ترس ریزش بیشتر، سرگردان در خیابان‌های سراسر کشور پیش رفته است.

بر اساس این مصوبه؛ بانک مرکزی موظف است تمهیدات و تسهیلات لازم را برای خرید و فروش فوری ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و فولاد و دیگر محصولات صادراتی که توسط صادر کنندگان عرضه می شود، در بازار ثانویه ارز فراهم نماید.

صنایع لبنی در بورس جزو واحدهای ورشکسته به حساب می‌آیند که روزبه‌روز در حال بدتر شدن هستند اما گاودارها شیر خود را با دلار گران دوشیده‌اند.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/180738/کوچ-از-ملاصدرا-به-باب‌همایون-با-نسیم-دلار-نرمش-قهرمانانه-بر-صندلی-چرمی