به گزارش بنکر (Banker)، عزت الله یوسفیان ملا در خصوص نرخ واقعی دلار اظهار داشت: اینکه مسئولان از کاهش نرخ دلار می گویند از این باب است که هر جور شرایط بازار و کشور را ارزیابی کنیم قیمت دلار نرخ کنونی نیست.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: می گویند نرخ دلار را به صورت فنر فشرده روی رقم ۳هزار و ۵۰۰ تومان نگه داشته بودند و اکنون این فنر رها شده است، حتی رها شدن فنر نیز نرخ کنون نیست، در هیچ کجای دنیا این گونه اتفاق نمی افتد که ارز خارجی از ۳هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۸ هزار تومان برود، این تغییر محال است.
نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه بار سیاسی بر نرخ دلار سوار است، گفت: حرف ها و شعارهای سیاسی باعث شده است که با نرخ نجومی دلار مواجه شویم و زمانی که این حرف ها و شعارها کنار برود، رقم واقعی خود را نشان می دهد.
وی با تاکید بر اینکه نرخ واقعی دلار از نرخ کنون در بازار پایین تر است، بیان داشت: از آنجایی که عوامل عادی بر افزایش نرخ دلار حاکم نیست نمی توان برآورد درستی از نرخ واقعی و مطلوب ارز ارائه کرد، چرا که افزایش نرخ دلار به دلیل عدم تسویه بدهی ها نیست، عوامل جوی، سیاسی و شناخته نشده بر نرخ ارز تاثیر منفی داشته است.
یوسفیان ملا در این باره که چه زمانی نرخ مطلوب دلار محقق می شود، اظهار داشت: کسی نمی تواند بگوید چه زمانی به ارز نرخ مطلوب می رسد، چرا که حرف های سیاسی و شرایط غیر عادی کار رابه اینجا رسانده است.
این نماینده مجلس در خصوص نگرانی مردم برای اعمال تحریم های ۱۳ آبان، گفت: اتفاقات قبل از دو تاریخ اعلامی از سوی آمریکا افتاده است، اعتقاد دارم شرایط سیاسی کار خود را کرد و عوامل داخلی و ستون پنجم دلار و سکه را در داخل کشور به این روز انداخته اند، در حالی که به واقع اتفاق اقتصادی رخ نداده است.
به نوشته  اقتصادنیوز ،وی تاکید کرد: تنها از تحریم ها حرف زده شد و هنوز نه ورود یک دلار به کشور مشکل دارد و نه فروش یک بشکه نفت متوقف شده است، از این روی می گویم شرایط اقتصادی تحت تاثیر فضای سیاسی قرار گرفت.
نماینده مردم آمل در مجلس در خصوص شرایط اقتصادی بعد از ۱۳ آبان عنوان کرد: در این تاریخ به ازای هر مشکلی که برای صادرات هر بشکه نفت ایجاد شود شرایط اقتصادی قابل مقایسه است و می تواند بر قیمت دلار تاثیرگذار باشد، اما اگر نفتی هم صادر نشود رقم دلار نرخی نیست که این روزها در بازار گفته می شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه با یک حرکت قطعا دلار به نرخ مطلوب می رسد، گفت: زمانی که دلار ۳ هزار ۵۰۰ تومان بود بسیاری اعتقاد داشتند این نرخ کم است و خواهان رقم هایی ۵ هزار تومان تا ۶ هزار تومان بودند، اما عدد مطلوب دلار زیر ۸ تا ۱۰ هزار تومان است.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/234431/قیمت-واقعی-دلار-زیر۸هزارتومان-است