استیبل کوین ها رقیبی برای بیت کوین

استیبل کوین ها طی چند هفته گذشته توجه جدی سرمایه گذاران را به خود جلب کرده اند. برخلاف بیت کوین و معادلات انتقالی مشابه، آنها دارایی های دیجیتالی ساخته شده برای کاهش نوسان قیمت هستند و اغلب در مقابل دلار آمریکا یا کالاها مانند طلا ساخته شده اند. نوسان یکی از دلایل اصلی است که چندین سرمایه گذار و افراد نهادی دو بار در مورد گام برداشتن در عرصه ارز دیجیتال فکر کرده اند و کوین های پایدار تلاش می کنند که چیزها کمی کمتر ترسناک باشند .

بلاک چین ، شرکت ارز دیجیتال گزارشی را در مورد روند رشد روند پایدار، تفاوت بین تعداد روزافزون خرید پایدار در گردش، و اینکه آیا واقعا برای کاهش نوسانات در بازار کار می کند، منتشر کرده است .

در مجموع، ۵۷ پایدار کوئین مورد بررسی قرار گرفتند، از جمله تتر، دلار حقیقی، دای  و توکن دیجیکس طلا. حدود ۲۶ از این استیبل کوین ها – تقریبا ۴۵ درصد – زندگی می کنند، در حالی که باقی مانده ها در مراحل پیش راه اندازی قرار دارند. تعدادی از پروژه های پایدار فعال در طول ۱۲ تا ۱۸ ماه گذشته به شدت افزایش یافته است و بیش از دوازده پروژه جداگانه طرح هایی برای راه اندازی پایانه های جدید تا پایان سال صادر کرده است .

این گزارش می گوید که اکثر پایدار کوین ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: پشتوانه دارایی و الگوریتم (سکه هایی که یک پلت فرم بانکی مرکزی را برای نگه داشتن قیمت ها محکم کرده اند). تقریبا ۷۷ درصد از کسانی که دیده می شوند، دارایی حمایت می شوند، در حالی که دلاری دارایی اصلی انتخاب بین ۶۶ درصد از آنها است. اکثر نشانه ها – تقریبا ۵۴ درصد – از وثیقه های زنجیره ای استفاده می کنند .

بیش از ۵۰ درصد از پایدار کوین ها “سود سهام” را ارائه می دهند و یا مکانیسم های انگیزه ای را در طرح های خود ساخته اند؛ این در حال حاضر یک بخش سالم از عرصه دارایی دیجیتال را تشکیل می دهد. برای مثال، تتر، در حال حاضر دومین دارایی دیجیتال معامله شده بعد از بیت کوین است و از میان ۱۰ بورس اوراق بهادار برتر با ارزش بازار فهرست می شود. این نیز تقریبا ۹۸ درصد از تجـارت پایدار را در اختیار دارد. بسیاری از این ارزها نیز در تقریبا ۵۰ تبادل دیجیتال مختلف وجود دارد، با تتردر ۴۶ عجیب و غریب .

ارزش کل بازار برای تمام کوین های پایدار فعلی ۳ میلیارد دلار است، یا تقریبا ۱٫۵ درصد کل بازار کریپتوکارنسی . تقریبا ۳۵۰ میلیون دلار در صندوق های سرمایه گذاری به سمت ایجاد کابین پایدار قرار داده شده است و اکثر آنها به صورت قانونی در ایالات و سوئیس مستقر هستند. بخش بزرگی از تیم های استیبل کوین ترجیح می دهند خانه های خود را در ایالات متحده تنظیم کنند، در حالی که مناطق اروپایی مانند. انگلستان. همچنان محبوب هستند

اتریوم ثابت کرده است که پلتفرم میزبانی گسترده برای پروژه های پایدار که، با حدود ۶۰ درصد از آنها به طور انحصاری در بالای بلاک اتریوم بنا شده است. برای بقیه، گزینه های بلاک چین بالا شامل بیت کوین ، نئو و استلار هستند. تقریبا ۶۹ درصد از تیم های پایدار، کد منبع باز خود را برای بازرسی حسابرسی ساخته اند، و برخی از بزرگترین سرمایه گذاران در پایانه های کولر شامل  .Pantera Capital، Coinbase، سیرکل و  و گروه ارزشیابی دیجیتال است

این گزارش چندین مورد استفاده را برای ثبات کوین شامل “بیـمه مسافرت هوشمند” معرفی می کند. تقریبا ۶۰۰ هزار مسافر در هر سال درخواست های بیـمه واجد شرایط برای پروازهای لغو شده یا تاخیر ارائه نمی کنند. به نظر نمیرسد آنچه آنها میدانند این است که این پروازهای به صورت عمومی ثبت شده و توسط نرم افزار بیـمه پرواز هوشمند مورد سوء استفاده قرار میگیرند. اگر یک هواپیما به هر دلیلی از کار بیفتد، قرارداد هوشمند تحت بیـمه بلافاصله به متقاضی پرداخت خواهد کرد و پروسه ادعا را کاهش می دهد، در حالی که حق بیـمه را می توان در زنجیره پرداخت کرد تا ریسک متقابل را حذف کند .

نقطه ضعف استیبل کوین ها در نرخ پذیرش آنها است. در حالی که اشتیاق این ارزها را احاطه کرده است، تکنولوژی پشت آنها هنوز بسیار جدید است و نیاز به آزمایش بیشتر دارد تا طراحی کامل انجام شود. مقررات مربوط به پایانه های کوانتومی نیز نامطمئن باقی می ماند، با یکی از بزرگترین مسائل این است که آیا پایدار کوین ها با قوانین اوراق بهادار و پول ملی مطابقت دارند .

علاوه بر این، بسیاری از پایدار کوین ها تهدیدی جدی نسبت به استاندارد های رمزنگاری استاندارد دارند و خطر واپسین رقابت را از مقامات مالی سنتی ایجاد می کنند. استاد اقتصاد دانشگاه کالیفرنیا برکلی، استدلال می کند که برای مثال، قیمت های پایدار با حمایت USD، چندین هزینه اضافی را برای هر ارزش دلاری ارز دیجیتال صادر می کند، یک دلار سرمایه سرمایه گذاری از ذخایر ملی گرفته شده است. به این ترتیب، کاربران به طور کامل دلارهای مایع را پشتیبانی می کنند که دولت ایالات متحده آن را برای کریپتوکارنسی هایی که به طور کامل تاسیس نشده اند، پشتیبانی می کند و “مشکوک” هستند و برای استفاده دشوار است .

وی همچنین ادعا می کند که این نوع از مدل تجاری پایدار کوین تنها برای پولشویی و اخراج مالیاتی جذاب خواهد بود و انتظار نمی رود که این مدل به مقیاس برسد .

این گزارش همچنین می گوید که برخی از پایدار کوین ها به شدت به قیمت هایی مانند بیت کوین و اتر واکنش نشان می دهند که ممکن است منجر به رقابت تهاجمی تر در بازار رمزنگاری شود .

با این حال، گزارش می دهد که استیبل کوین ها احتمالا در آینده شاهد پذیرش بیشتر هستند و به طور کلی باعث افزایش پذیرش در میان ارزهای دیجیتال می شود. نویسندگان استیبل کوین ها را “نوعی زیرساخت و یا لایه پایه ای برای دارایی های رمزنگاری میدانند که ارزش عظیمی برای اکوسیستم دارایی های دیجیتال ایجاد می کنند.” آنها اعتقاد دارند که پایدار کوین ها با توجه به ناپایداری های اطراف خود موفق خواهند بود، هرچند که ادعا می کنند این یک پروسه طولانی مدت است .

Reference : https://coinextend.com