به گزارش اخبار بانک به نقل از ایرنا، «مسعود پزشکیان» در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای پیگیری مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری، اظهار داشت: با تغییر رییس کل بانک مرکزی، فرهاد حنیفی جایگزین فرشاد حیدری معاون نظارت بانک مرکزی شد که هم اکنون در حال استخراج و جمع بندی پرونده پرداخت به سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری از ابتدا تاکنون است.

وی با بیان این که نمایندگان سران سه قوه در حال پیگیری پرداخت و تسویه مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان هستند، افزود: بانک ها باید تاکنون مطالبات سپرده گذاران تا سقف یک میلیارد تومان را تسویه می کردند اما همچنان برخی سپرده های افراد تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقرر شد که در جلسه هفته جاری تمامی اطلاعات پرداخت ها به هیات نمایندگان سران سه قوه ارائه تا مشخص شود مطالبات چه تعداد از سپرده گذاران پرداخت شده و چه میزان باقی مانده اند تا مطالبات این افراد نیز پرداخت شود.

یادآوری می شود پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان تیر ماه جاری پس از امضای روسای قوای سه گانه آغاز شد. 

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/63389/مطالبات-برخی-سپرده-گذاران-تایک-میلیارد-تومان-پرداخت-نشده