به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز ، در حالی که قیمت جهانی طلا در محدوده ۱۲۰۰ دلار در هر اونس تثبیت شده است، موسسه سرمایه گذاری آر بی سی پیش بینی خود را درباره روند قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی کاهش داده است.
بر اساس این گزارش بانک آر بی سی پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی امسال به ۱۲۶۶ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی ۱۲۸۱ دلار اعلام شده بود.
این بانک پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی به کمتر از ۱۲۷۹ دلار خواهد رسید و این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز به ۱۳۳۸ دلار می رسد. موسسه آر بی سی در گزارش قبلی خود پیش بینی کرده بود که میانگین قیمت هر اونس طلا سال آینده به ۱۳۵۱ دلار خواهد رسید.
البته تحلیلگران بانک آر بی سی نسبت به افزایش قیمت جهانی طلا در بلندمدت کاملا امیدوار و خوش بین هستند. به نظر می رسد نیروهای ساختاری فعال در بازار، موجب افزایش قیمت جهانی طلا در بلندمدت خواهد شد.
قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا و تنش های تجاری در عرصه بین المللی قرار خواهد  داشت. تحلیلگران اقتصادی معتقدند که قیمت طلا به این زودی وارد کانال ۱۴۰۰ دلاری نخواهد شد.
به نوشته طلا،تحلیلگران این بانک معتقدند که برگزاری انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر می تواند قیمت طلا را در مسیر صعودی قرار دهد.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/234288/پیش-بینی-آر-بی-سی-از-آینده-قیمت-طلا