به گزارش بورس نیوز، علی ابراهیمی، درباره اخباری مبنی بر افزایش نرخ سود بانکی گفت:حرکت های غیرکارشناسی در حوزه بازار ارز به جهش شدید قیمت ها منجر شده به نحوی که بازارهای مختلف را با چالش روبرو کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت استفاده از سیاست های صحیح در بخش اقتصادی، افزود:افزایش نرخ سود بانکی در شرایطی که قیمت مواد اولیه بالا رفته به رشد نرخ بهای تمام شده منجر می شود.

رشد نرخ سود بانکی به سرمایه گذاری در بخش غیرمولد اقتصادی منجر می شود

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تولیدات داخلی توان رقابت در سطح جهانی را داشته باشند،ادامه داد:بالا رفتن نرخ تامین مالی بخش تولید، رقابت اقتصادی را با مشکل جدی روبرو می کند بنابراین باید تلاش شود رشد هزینه تولید مهار شود.  

ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: رشد نرخ سود بانکی به سرمایه گذاری در بخش غیرمولد اقتصادی منجر می شود که تبعات این موضوع عدم اشتغالزایی است.

چه عواملی در  آشفتگی اقتصاد نقش داشته اند؟

وی ادامه داد:نباید تجربه های ناموفق در مهار نقدینگی تکرار شود بنابراین باید از ساز و کارهای دقیق استفاده شود تا بخشی از مشکل کمبود نقدینگی تولید رفع شود.

بر اساس گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:از عوامل آشفتگی در اقتصاد عملکرد ضعیف بانک ها و نظارت ضعیف بانک مرکزی بوده در هر صورت رشد نرخ سود بانک در بلند مدت رشد نرخ تورم را تشدید می کند./  

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/180334/تشدید-رشد-تورم-با-افزایش-نرخ-سود