به گزارش بورس نیوز، شورای اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه اعلام کرده است که اتحادیه اروپا تحریم ها علیه افراد و شرکت های روسی را به خاطر اقدامات تضعیف کننده و تهدیدکننده علیه حاکمیت ارضی و ملی اوکراین به مدت شش ماه دیگر تمدید می کند.

در بیانیه شورای اتحادیه اروپا آمده است: شورای اروپا تدابیر محدود کننده علیه اقدامات تهدیدکننده و محدود کننده علیه استقلال و حاکمیت ارضی و ملی اوکراین توسط روسیه را به مدت شش ماه دیگر تا ۱۵ مارس ۲۰۱۹ میلادی تمدید می کند.

این گزارش افزود: تدابیر اعمال شده شامل توقیف اموال و دارایی ها و محدودیت های سفر خواهد بود. این تدابیر فعلا علیه ۱۵۵ فرد و ۴۴ شرکت روسی اتخاذ شده است.

این در شرایطی است که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته اعلام کرده است که تحریم های ایالات متحده و اروپا علیه روسیه تا زمانی پابرجا خواهد بود که منازعه شرق اوکراین حل و فصل شود.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، روسیه بارها ادعاهای کشورهای غربی درباره دخالت در منازعه شرق اوکراین را رد کرده است. دور نخست این تحریم ها در سال ۲۰۱۴ میلادی به بهانه اقدام روسیه در الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود اعمال شده است.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179880/اتحادیه-اروپا-تحریم‌های-روسیه-را-۶-ماه-دیگر-تمدید-کرد