به گزارش بورس نیوز، در پی سومین عرضه اولیه سال ۹۷ در فرابورس ایران که در ۲۵ تیرماه رقم خورد، روز جاری نوبت به چهارمین عرضه اولیه امسال فرابورس رسید که با عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت عطرین نخ قم انجام شد.

در حالی که بیش از ۱۵ میلیون سهم نطرین برای عرضه در نظر گرفته شد، حجم تقاضاهای ثبت‌شده در سامانه معاملاتی از سوی خریداران حدود ۴۰ میلیون سهم بود.

همچنین دامنه قیمت در این عرضه که با روش ثبت سفارش صورت گرفت مبلغ ۴۶۸۰ تا ۴۹۱۴ ریال تعیین و با مشارکت ۱۳۸ هزار و ۲۳۲ هزار نفری خریداران نیز به هر سهامدار حقوقی و حقیقی حداکثر ۱۰۹ سهم اختصاص داده شد.

کارگزاری رضوی علاوه بر آنکه مدیر این عرضه بود، به عنوان متعهد خرید، تعهد خرید ۳۳٫۳۴ درصد از سهام نطرین در روز عرضه اولیه را داد و شخص حقیقی نیز خرید ۱۴٫۶۶ درصد از سهام قابل عرضه را متعهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، یادآور می شود موضوع فعالیت عطرین نخ قم بر اساس ماده ۲ اساسنامه این شرکت شامل تولید انواع نخ، صادرات و واردات تمامی کالاهای مجاز بازرگانی، اخذ وام و تسهیلات ارزی و ریالی و ضمانت‌نامه‌ها، گشایش اعتبارات از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به منظور فعالیت‌های شرکت عنوان شده است.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179803/نطرین-به-تابلو-معاملاتی-بازار-دوم-فرابورس-آمد