به گزارش بنکر (Banker)،به نقل ازکیتکو نیوز ، در حالی که نشست فدرال رزرو آمریکا قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری استاندارد چارترد پیش بینی می کنند که قیمت جهانی طلا پس از این نشست با افزایش روبرو خواهد شد.
بر اساس این گزارش استاندارد چارترد اعلام کرد: تنش های تجاری و عملکرد یوان چین و پول ملی کشورهای نوظهور می تواند تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا در کوتاه مدت داشته باشد.
تحلیلگران این موسسه افزودند: پیش بینی ما این است که قیمت طلا در کوتاه مدت پس از نشست فدرال رزرو آمریکا با افزایش روبرو خواهد شد. پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا در این نشست نرخ بهره را به میزان ۰٫۲۵ درصد افزایش خواهد داد. تجربه ثابت کرده است که قیمت طلا معمولا پیش از برگزاری نشست فدرال رزرو با کاهش روبرو می شود ولی پس از هر نشست، قیمت طلا یک روند صعودی را آغاز می کند.
به نوشته طلا،البته عوامل فصلی نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا در ماه های اخیر داشته است. تقویت ارزش دلار آمریکا تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و سایر قدرت های اقتصادی جهان نیز عامل مهمی برای ضعف قیمت طلا بوده است.قیمت طلا از ابتدای ۲۰۱۸ تاکنون بیش از ۸ درصد کاهش داشته است.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/232754/پیش-بینی-استاندارد-چارترد-از-روند-قیمت-طلا