به گزارش بنکر (Banker)، «غلامرضا سلیمانی» روز دوشنبه در همایش «توسعه بیمه های زندگی» اظهار داشت: طبق تصمیم بیمه مرکزی، دیگر مجوز تاسیس شرکت های جنرال که در همه رشته های بیمه فعال است، داده نمی شود و باید شرکت ها تخصصی شوند.
وی با انتقاد از پایین بودن ضریب نفود بیمه زندگی در ایران، افزود: در سال های اخیر بیمه زندگی رشد خوبی داشته و سهم ۷٫۸ درصدی آن از بازار بیمه در سال ۱۳۹۲ به ۱۴٫۴ درصد در سال ۹۶ رسیده است.
سلیمانی یادآور شد: در سال ۱۳۹۰ فقط در سه شرکت سهم بیمه عمر بیش از ۲۰ درصد پرتفوی آنها بود که اکنون به ۱۰ درصد ارتقا یافته است.
وی رشد بیمه زندگی را مرتبط با فضای کسب و کار در کشور ارزیابی کرد و گفت: در زمان بروز تورم، افراد به دنبال دارایی فیزیکی برای حفظ ارزش سرمایه خود هستند، به همین دلیل در سال های اخیر که تورم در حد قابل قبولی مهار شد، بیمه های عمر رشد کرد.
به نوشته ایرنا،وی افزود: اکنون با تغییراتی که در نرخ تورم ایجاد شده، این نگرانی وجود دارد که فشار به صنعت بیمه بیشتر شود و بیمه نامه های زندگی فروش نرود.وی افزود: در این شرایط ، بیمه مرکزی وطیفه دارد با اصلاح آیین نامه ها و تسهیل امور، زمینه را برای رشد صنعت بیمه فراهم کند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/232759/تاسیس-پنج-شرکت-در-حوزه-بیمه-زندگی