به گزارش بنکر (Banker)،شاپور محمدی، ضمن بیان مطلب فوق گفت:با توجه به اهداف و راهبردهای سازمان مبنی بر ایجاد بسترها و ابزارهای نوین در بازار سرمایه، نوع دیگری از صندوق ­های سرمایه گذاری به بازار سرمایه کشور معرفی می شود.
وی جزییات مقررات “صندوق در صندوق” را تشریح کرد و گفت: پیش از این صندوق های سرمایه گذاری، حداکثر مجاز به سرمایه‌ گذاری ۵ درصد از ارزش کل دارایی ‌های خود در سایر صندوق های سرمایه گذاری بودند. این در حالی است که صندوق ‌های جدید می ‌توانند کل دارایی های خود را در سایر صندوق ها، سرمایه گذاری ‌کنند.
به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با آغاز به کار این صندوق ها، امکان سرمایه گذاری در دارایی های متنوع فراهم می شود.
دبیر شورایعالی بورس با بیان اینکه ساختار این صندوق ها می تواند از هر دو نوع صدور و ابطالی یا قابل معامله در بورس (ETF) باشد، گفت: مدت فعالیت این صندوق‌ ها نامحدود است و حداقل سرمایه لازم برای ایجاد آن ۵۰۰ میلیارد ریال تعیین شده و مدیر صندوق ملزم است همواره حداقل ۸۵ درصد سرمایه جذب شده از طریق این صندوق‌ ها را در سایر صندوق ها، سرمایه گذاری کند.
به نوشته صداو سیما ، رئیس سازمان بورس با بیان اینکه به طور قطع بازار سرمایه نقش کلیدی در توسعه اقتصاد کشور ایفا می کند گفت: سازمان بورس با ایجاد بسترهای نوین سرمایه گذاری، جذب حداکثری نقدینگی سرگردان جامعه را در دستور کار خود قرار داده و صندوق های سرمایه گذاری ” صندوق در صندوق ” (Fund of Funds) نیز با توجه به اهداف و استراتژی های سازمان مبنی بر ایجاد بستر ها و ابزار های نوین در بازار سرمایه راه اندازی می شود.

منبع خبر: http://banker.ir/news/232716/ورود-صندوق-در-صندوق-به-بازار-سرمایه