وی گفت: ما تمایل داریم کارخانجات راه‌اندازی شود. خوراک دام زمانی که بدون فرآوری وارد دامداری‌ها می‌‌شود ضایعات ایجاد می‌شود و بخشی از مواد اولیه از بین می‌رود. در ضمن رانت خواری و دلال بازی با خوراک دام هم اتفاق خواهد افتاد.

رضایی افزود: من با واردات شیر خشک به شدت مخالف هستم. باید جلوی این کار گرفته شود و من از این موضوع کوتاه نمی‌آیم. تا یک هفته پیش سازمان تعاون روستایی شیر را خریداری و خشک می‌کرد و امروز بحث واردات آن مطرح شده است.

وی با بیان اینکه دلار ۴۲۰۰ تومانی چه ارگانی را قرار است برای خرید شیرخشک حرام کنیم؟ تصریح کرد: کار به جایی رسیده شیر خشک داخلی کشور را که یک میلیون تن صادرات داریم از خارج وارد می‌کنیم. آخر ما به دنبال چه چیزی هستیم؟ این کار فشار بر گلوی گاوداران است. ما با آقای مقدسی هم بر سر این موضوع مذاکره کرده‌ایم و قرار شد به گاوداران بگوییم شیرخشک را جهاد کشاورزی و تعاونی روستایی خریداری کرده و به خریداران بفروشد تا دامداران درگیر این جنگ نشوند.

وی افزود: کارخانجات دام با کارشکنی و ایجاد جو روانی که شیر داخلی توسط مردم خریداری نمی‌‌شود قصد دارند تا با این کار دوباره قیمت شیرخام را کاهش دهند اما با خرید آن توسط ما و فروش آن به کارخانجات دست دلال‌ها و رانت خواران کوتاه خواهد شد. زمانی که ما محموله شیر خشک را به  این افراد بدهیم دیگر بهانه‌ای برای دریافت ارز برای واردات نخواهند داشت.

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی در خصوص مشکل گوشت در کشور اذعان داشت: ما در کشور با مشکل گوشت مواجه هستیم. ما دام وارداتی مولد را وارد می‌کنیم تا از برنامه ژنتیکی کشورهای دیگر استفاده کنیم و از اول سال تاکنون تنها ۶هزار رأس دام مولد وارد کردیم و قرار نیست کشور را دام وارداتی پر کند.

وی در رابطه با موضوع سرمایه در گردش خاطرنشان کرد: پایه پولی کشور تغییر پیدا کرده و تولیدکننده ۳۵ درصد افزایش را نمی‌تواند تامین کند و باید برایش فکری کرد. باید از اعتبارات داخلی برای این منظور استفاده کرد و این مشکل حاد را حل کرد.

رضایی با اشاره به مزیت‌های صادرات تشریح کرد: صادرات مقوله خوبی است و نباید آن را مورد هجوم قرار داد. در حال حاضر باید از این فرصت ارزش افزوده داخل کشور استفاده کنیم اما نه با آزار و فشار بر مردم بلکه باید از فرصت ها در جهت رفاه بیشتر مردم استفاده کرد.

بر اساس گزارش ایلنا، معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی در خصوص قیمت نهاده‌های داخلی و وارداتی گفت: ذرت در حال حاضر از ۱۸۰۰ تومان قیمت گذاری شده است و قیمت‌ نهاده‌های داخلی هم تا ۲۳۰۰ تومان قیمت گذاری شده است و قیمت‌های اعلام شده صحت ندارد.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179571/دلار-4200-تومانی-کدام-ارگان-را-قرار-است-برای-خرید-شیرخشک-حرام-کنیم