شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۵۱ واحدی عدد ۲۱ هزار و ۹۷۶ واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۲۹۳۶ واحدی به رقم ۱۴۷ هزار و ۲۹۸ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۱۷۶ واحدی به رقم ۱۰۱ هزار و ۶۰۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۴۶۲۱ واحدی عدد ۲۷۵ هزار و ۳۶ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۴۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۵۶۸ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳۱۸ واحد ، فولاد مبارکه با ۲۱۴ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۰۱ واحدافزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های کشتیرانی ج.ا.ا با ۶۴ واحد،خدمات انفورماتیک با ۳۸ واحد و بانک ملت با ۳۰ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۶۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۵۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۳۸ و ۸۲۵ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، آهن و فولاد ارفع، شیمی‌دارویی داروپخش، فیبر ایران، سرمایه‌گذاری ملی ایران، حفاری شمال، حق تقدم خرید سهام باما، بیمه رازی، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، کربن ایران، دارویی لقمان، سیمان بجنورد، بیمه سامان، سیمان شاهرود، سرمایه‌گذاری توسعه عمران زاگرس، شرکت بیمه اتکایی امین از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فرو سیلیس ایران، شوکوپارس، احیا صنایع خراسان، شوکوپارس، سیمان فارس خوزستان، لیزینگ رایان سایپا، اهن و فولاد ارفع، بانک قرض‌الحسنه رسالت بازگشایی شدند.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۵۹۹ میلیون سهم مخابرات ایران به ارزش بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی مواجه بود.

همچنین ۹۹ میلیون سهم بانک سینا به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد؛ در سیمان کرمان اما امروز ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد عملیات بازارگردانی در بانک صادرات ایران نیز به معاملات درون گروهی ۵ میلیون سهمی به ارزش ۴٫۵ میلیارد تومان منجر شد.

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی گوش به زنگ خبرها و تصمیم‌های خلق‌الساعه نمادهای نظارتی تاثیرگذار بر بازار سرمایه بود که در اقدامی از سوی وزارت صنعت شاهد افزایش ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی قیمت انواع خودرو سواری با قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان و همچنین افزایش ۹٫۵ میلیون تومان خودروهای سواری بالاتر از ۴۵ میلیون تومان برای کارخانجات خودروسازی داخلی بود.

این در حالی است که در گروه‌های پیشرو بازار شامل پتروشیمی‌های و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری آنها، پالایشی‌ها و فلزات اساسی همزمان با نوسان دوباره نرخ ا رز در بازار غیررسمی و همچنین خوش‌بینی‌ها نسبت به تعدیل قیمت محصولات تولیدی شرکت‌های گروه‌های مذکور در بورس کالا، بازار سهام شاهد اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام در روندی متعادل بود. هرچند که حمایت حقوقی‌ها در این روند قابل رویت است.
براساس ا ین گزارش، موضوع فرار کردن مهار افزایش نرخ ارز از سوی دولتمردان تنها مساله‌ای است که با وجود نگرانی از عواقب تحریم‌ها این روزها به مدیرانی کارآمد و متبحر نیازمند است.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/62849/تقویت-۲۷۲۵-واحدی-شاخص-کل-بورس-تهران