به گزارش بنکر (Banker)، طبق بررسی های انجام شده در بازار آزاد  دلار آمریکا در آخرین لحظات به رقمی بالغ بر ۱۲٫۸۰۰ تومان رسید که موجب حیرت بسیاری از فعالان اقتصادی شد.
در راستای این امر با چند تن از صرافان مصاحبه‌ای داشتیم که آنها معتقدند روند افزایشی در روزهای دیگر به علت فشار برخی از سودجویان به افکار عمومی حاضر در بازار ادامه خواهد داشت.
یکی از این صرافان گفت: امروز یورو در بازار آزاد به  مبلغ ۱۵ هزار تومان  رسید که تنها دو تن از دانشجویانی که مجبور به تهیه ارز بودند یورو را با این قیمت خریداری کردند، یعنی افراد عادی و دلالان دیگر توانایی خرید دلار را ندارند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد اظهار کرد: امروز نوسانات از ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان آغاز و به ۱۲ هزار و ۴۰۰تومان رسید اما در لحظات آخر مشاهده کردیم که این رقم یکباره به ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسید و تقریبا معاملات در این نرخ  متوقف شد.
این صراف که از گفتن نام خود امتناع کرد گفت: قطعا این هفته روند افزایش قیمت منجر به ریزش متقاضیان ارز خواهد شد اما حتما شاهد دلار ۱۳ هزار تومانی هم خواهیم بود و تنها افرادی که مجبور به خرید هستند  اقدام به تهیه آن می‌کنند.
هفته جاری سکه و طلا به صورت موج صعودی عمل کرده و همواره در حال افزایش قیمت است و این روند متاسفانه به تولیدات و کالاهای وارداتی و صادراتی کشور خدشه وارد می کند. به نظر می رسد بسته ارزی عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی هم اثر خود را از دست داده و بازار مجددا به تب و تاب گرانی مبتلا شده است.
به نوشته باشگاه خبرنگاران ،اما در پایان باید گفت که  فعالان اقتصادی دیگر با افزایش قیمت ارزهای رایج معاملاتی کنار نخواهند آمد زیرا طبق گزارشهای میدانی این فعالان اقتصادی  از خرید دلار ۱۳ هزار تومانی امتناع خواهند کرد.

منبع خبر: http://banker.ir/news/232540/دلار-۱۳-هزار-تومانی-مشتری-ندارد-