البته به گفته برخی از تحلیلگران فعال در حوزه تکنولوژی، این روند در سال آینده ۲۰۱۹ میلادی به همین منوال ادامه پیدا نخواهد کرد چراکه این شرکت در زمینه برقراری و توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G در کشورهای مختلف تلاش‌های بسیاری را انجام داده است و یکی از بزرگترین پیشگامان و پیشتازان در راه‌اندازی شبکه ۵G در جهان محسوب می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود میزان سودآوری این شرکت چینی در اواخر سال جاری و اوایل سال آینده و هم‌زمان با برقراری اینترنت ۵G به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

به‌نظر می‌رسد که شرکت‌های چینی نظیر زد تی ای به‌جای درجا زدن و ماندن در حالت سکون و منفعل بودن، سعی کرده‌اند به مقابله با تحریم‌های خصمانه ایالات متحده آمریکا علیه خود بپردازند و در جایی دیگر یعنی توسعه فناوری اینترنت پرسرعت ۵G در سایر کشورهای جهان بپردازند و بدین ترتیب روند نزولی سودآوری و درآمدزایی خود را صعودی کرده و خود را از خطر ورشکستگی برهانند.

به گزارش ایسنا، زد تی ای یکی از فعال‌ترین شرکت‌های مخابراتی در جهان است که در زمینه توسعه فناوری اینترنت نسل پنجم  اینترنت ۵G پیشگام است. سامسونگ هم تاکنون ۵۰۰ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه برروی توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت  ۵G سرمایه‌گذاری کرده است و می‌خواهد در سه سال آینده نیز ۲۲ میلیارد دلار دیگر نیز هزینه کند. در کنار هواوی و زد تی ای، شرکت‌های بزرگ مخابراتی دیگری همچون اریکسون و نوکیا نیز پیشرفت‌های قابل توجهی نیز در این زمینه داشته‌اند.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179435/چگونه-چینی‌ها-تاثیر-تحریم‌های-آمریکا-را-می‌کاهند